Vodič nedal prednosť hasičom, skončilo to takmer dvojitou tragédiou

, 11.09.2019 11:15

Vodič Škody Octavie vošiel na hlavnú cestu, kde skrížil cestu Tatre Hasičského záchranného zboru so zapnutými svetelnými a zvukovými zariadeniami.

VIDEO: Pozrite si, ako obrovská hasičská Tatra tlačila osobné vozidlo, ktoré jej skrížilo cestu. Išlo o zázrak, že nedošlo k tragédii.

Polícia vraví o šťastí, ktoré mal 74-ročný vodič osobného auta. Ten zrážku s takým obrom, ako je Tatra 815, ktorú sám zavinil, prežil len s ľahšími zraneniami. Nehoda sa odohrala v susednom Česku 10. septembra okolo 16:45 na križovatke ulíc Palackého a U Kostela v Mšeně nad Nisou.

Hasiči sa ponáhľali ku krízovej situácii, k ďalšej nehode, kde auto po šmyku nabúralo do plynovej prípojky a hrozil nebezpečný únik plynu. K úniku plynu nakoniec nedošlo, avšak za iných okolností by nemuseli hasiči včas dôjsť do cieľa.

"Vodiči, nepredlžujte svojím bezohľadným správaním dojazdový čas vozidiel integrovaného záchranného systému k tým, ktorí pomoc záchranárov nutne potrebujú! O živote a smrti ľudí, ktorí na ich pomoc čakajú, rozhodujú často iba sekundy,“ vyzvala Polícia ČR.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#hasičské autá #hasiči #dopravná nehoda
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek