Auto vpálilo do motocykla autoškoly, ktorá má na ceste mimoriadny štatút

, 23.09.2019 12:28

Vodič Škody Superb pravdepodobne pre nepozornosť a nesledovanie dopravného značenia spôsobil nehodu, na ktorú doplatili motocykel autoškoly. Pozrite si autentické video z incidentu.

VIDEO: Pozrite si autentické video z hrôzostrašného nárazu auta do motocykla.

Udalosť sa stala v susednom Česku. Motocykel označený ako autoškola išiel po hlavnej ulici. Z pravej strany osobné vozidlo neuvedomujúc si, že prichádza z vedľajšej cesty. Bolo evidentné, že netušil, kde je hlavná cesta, keďže si pred nárazom zjavne myslel, že je na hlavnej ceste a trúbil na motocykel.

Vodič porušil vyhlášku o pravidlách premávky hneď viackrát. Nielenže nedal prednosť, ale nerešpektoval ani autoškolu, ktorá má na ceste mimoriadny štatút. „Vodič je povinný venovať sa plne vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke a zároveň je povinný brať ohľad na vozidlo označené osobitným označením a tiež na označené výcvikové vozidlo autoškoly,“ stojí vo vyhláške.

Niektorí vodiči v autách, kde majú pocit bezpečia, nerešpektujú menšie motocykle a skútre. Nehody však bývajú fatálne.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#motocykel #dopravná nehoda #autoškola
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek