Zneužitie odstavného pruhu. Vodiča auta helikoptéra prekvapila

, 06.10.2019 12:00

Ponáhľajúci sa šofér Octavie použil odstavný pruh, keď chcel na českej diaľnici D2 predbehnúť kolónu po hromadnej nehode kamiónov.

VIDEO: Pozrite si, ako monitoroval situáciu v kolóne policajný vrtulník, ktorý zaznamenal priestupok vodiča zneuživajúceho odstavný pruh.

Previnilec však netušil, že vo vzduchu monitoruje celú situáciu policajný vrtulník. Šofér zostal asi dosť prekvapený, keď sa k nemu vrtulník zniesol. „Zábery z vrtulníka nebude jednoduché pri prejednávaní priestupku prebiť,“ konštatuje Polícia Českej republiky

Odstavný pruh ( zpevnená krajnica )slúži hlavne na odstavenie nepojazdného vozidla poprípade zastavenia vozidla, alebo pri obchádzaní a vyhýbaní sa prekážke cestnej premávky. Na Slovensku hrozí za jeho zneužitie bloková pokuta vo výške od 50 do 100 eur.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Polícia ČR #pokuta #helikoptéra #diaľnica D2
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek