Predbehnúť kľudne aj po zebre. Na bratislavskom obchvate sa dejú veci

, 02.11.2019 07:00

Vodiči využívajú na predbiehanie na diaľničnom obchvate Bratislavy každú jednu možnosť. Veľa krát cez hranu zákona a riskantným spôsobom, ktorý ohrozuje ich a hlavne ostatných účastníkov cestnej premávky.

VIDEO: Pozrite sa, ako nebezpečne využívajú na obchvate v Bratislave vodiči každú jednu možnosť na to, aby boli pred vami. Mnohokrát nebezpečnú a riskantnú.

Vodiči často na predbehnutie využijú jazdu cez šikmé rovnobežné čiary. Táto vodorovná značka vyznačuje priestor, do ktorého je zakázané vchádzať, alebo doň nákladom presahovať, ak to nie je potrebné na obchádzanie, odbočovanie na miesto mimo cesty, alebo na poľnú cestu, lesnú cestu, cestičku pre cyklistov alebo do obytnej zóny, alebo do pešej zóny, pričom nesmú byť ohrození ostatní účastníci cestnej premávky.

Polícia, ktorej boli zaslané videonahrávky, upozorňuje. „Takéto porušenia pravidiel cestnej premávky je možné zo strany správneho orgánu uložiť sankciu v zmysle zákona o priestupkoch, pričom pri jej ukladaní sa prihliada na viaceré skutočnosti ako je závažnosť priestupku, spôsob jeho spáchania, jeho následky, na okolnosti, za ktorých bol spáchaný a pod.,“ uviedla Veronika Slamková hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#obiehanie #diaľnica D1 #Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek