Šéf Seatu odstúpil z funkcie. Mieri na čelo Renaultu?

Šéf španielskej automobilky Seat Luca de Meo odstúpil z funkcie. Uviedla to v utorok automobilka Volkswagen, do ktorej portfólia Seat spadá. Luca de Meo tak urobil v období, keď nového výkonného riaditeľa intenzívne hľadá konkurenčný Renault.

, 08.01.2020 10:00
debata
Luca de Meo pracuje pre koncern VW, ktorého je... Foto: Seat
Luca de Meo Luca de Meo pracuje pre koncern VW, ktorého je Seat súčasťou, od roku 2009.

„Luca de Meo odstúpil z pozície šéfa Seatu na vlastnú žiadosť a po vzájomnej dohode,“ uviedol VW v oficiálnom vyhlásení. De Meo patrí do užšieho zoznamu kandidátov na post šéfa Renaultu, čo pre agentúru Reuters potvrdil jeden zo zdrojov blízkych francúzskej firme. Ďalšou kandidátkou na zozname je Clotilde Delbosová, ktorá v súčasnosti Renault dočasne vedie po tom, ako v októbri firma nečakane odvolala z tejto funkcie Thierryho Bollorého. Ten vo funkcii vystriedal Carlosa Ghosna, ktorého koncom roka 2018 zatkli v Japonsku a obvinili z porušovania japonských finančných zákonov.

Šance De Mea však môže ovplyvniť takzvaná konkurenčná klauzula, ktorá je súčasťou jeho kontraktu, uviedol ďalší zo zdrojov pre Reuters. „Zatiaľ sa nedospelo k dohode, ako dlhé by malo byť obdobie, počas ktorého De Meo nesmie prejsť ku konkurencii,“ informoval zdroj. To znamená, že nie je isté, či Luca de Meo opustí Volkswagen, pod ktorý okrem Seatu a rovnomennej značky VW spadajú aj značky Bugatti, Lamborghini, Bentley, Škoda, Audi, Porsche a Ducati.

Luca de Meo začal svoju kariéru práve v Renaulte. Francúzska značka v súčasnosti na svoje čelo hľadá šéfa. V minulosti Luca de Meo po ukončení spolupráce s Renaultom pracoval pre Toyotu, Fiat, bol šéfom značiek Alfa Romeo a Lancia a od roku 2009 je v službách koncernu VW.

debata chyba
Viac na túto tému: #Renault #Seat #Luca de Meo
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
Články podľa značiek