AvtoVaz: Lada má novú testovaciu trať. Pred ruskou zimou ju skryla pod strechu

25.02.2020 18:00

Ruska automobilka AvtoVaz uviedla do prevádzky unikátny testovací polygón. Novú trať, na ktorej overuje finálnu kvalitu montáže, vybudovala totiž v uzavretej hale. Počasie tak nemá šancu ovplyvniť výsledky testov.

Uzavretá testovacia trať má dĺžku 300 metrov a...
Uzavretá testovacia trať má dĺžku 300 metrov a obsahuje osem sekcií vrátane rôznych povrchov či umelých prekážok. Za hodinu na nej preveria kvalitu montáže 150 áut. Autor: AvtoVaz

Lada síce nepatrí k výrobcom, ktorí by ohurovali svet technologickou vyspelosťou svojich modelov, ale v posledných rokoch robí veľké pokroky. Nová Vesta aj crossover Xray sú solídne autá vyrábané podľa štandardov aliancie Renault-Nissan. A s tým súvisí nielen systém samotnej montáže, ale aj kontroly kvality. S tou výstupnou však mali v Togliatti problém, keďže vyrobené vozidlá testovali na skúšobnej trati vybudovanej ešte v roku 1973. Polygón už dávno nevyhovoval súčasným potrebám, a navyše, testy ovplyvňovalo počasie.

S tým je však koniec. Ruský AvtoVaz vybudoval a spustil do prevádzky celkom novú skúšobnú trať. Aby chránil nové autá pred rizikami poškodenia v zlých poveternostných podmienkach, umiestnil okruh do krytej haly. Má dĺžku 300 metrov a obsahuje osem sekcií, na ktorých sa preveruje kvalita montáže interiéru, karosérie a ďalších konštrukčných častí vozidla vrátane podvozka a riadenia. Na trati sú prudké zákruty, rôzne povrchy aj umelé prekážky. Trať zvládne otestovať 150 áut za hodinu. A to v rovnakých podmienkach.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Lada #AvtoVaz
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek