Audi bojuje proti vírusu zvláštnym logom. Rozpojilo kruhy!

27.03.2020 12:00

Nie, toto nie je žart. Audi upozorňuje v čase celosvetovej pandémie na dôležitosť protiinfekčných opatrení premenou svojho loga.

Premena loga Audi nabáda obmedziť počas...
Premena loga Audi nabáda obmedziť počas pandémie osobných kontakt ľudí. Je to dôležité. Autor: Audi

Známe logo štyroch kruhov zdobí vozidlá Audi už celé desaťročia. Symbolizuje spojenie automobiliek Audi, DKW, Horch a Wanderer, ktoré spolu so značkou NSU, ktorá k nim pristúpila v roku 1969, tvoria korene spoločnosti so sídlom v Ingolstadte. Dnes ho však na internetových stránkach automobilky nájdete aj v celkom inej podobe. Audi štyri kruhy rozpojilo. A k nim pridáva nápis „Keep Distance“, teda udržuj odstup. Ako inak, ide o reakciu na celosvetovú pandémiu, ktorá ochromila život v mnohých krajinách a zastavila výrobu, vrátane produkcie áut.

Podobne zareagoval na svojich stránkach aj...
Podobne zareagoval na svojich stránkach aj materský Volkswagen. Autor: Volkswagen

Premenou loga chce upozorniť na dôležitosť opatrení proti šíreniu vírusu COVID-19, medzi ktoré patrí najmä snaha obmedziť stretávanie sa ľudí. Okrem toho Audi všetkým radí, aby ostali doma a tiež upozorňuje, že sme v tom spolu. Podobne zareagoval materský Volkswagen, ktorý vo svojom logu oddelil výrazne písmená V a W. „Vo Volkswagene stojíme pri sebe vo všetkých krízach a vzájomne sa podporujeme. Sme presvedčení, že spoločne nájdeme nové riešenia, ktoré nám umožnia prekonať túto krízu,“ uvádza vo vyhlásení automobilka.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Volkswagen #koronavírus #Audi
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek