Land Rover premenil Defender na luxusný stan. Cena nie je nízka

25.06.2020 16:00

Nová generácia Land Roveru Defender síce podľahla nástupu elektroniky, no napriek tomu nechce stratiť nič z dobrodružnej povahy svojho predchodcu. Automobilka preň pripravila novinku, ktorá ho premení na pohodlné lôžko kdesi v prírode.

Stan sa rozloží s pomocou plynových vzpier....
Stan sa rozloží s pomocou plynových vzpier. Potom ponúkne lôžko dlhé 2,3 a široké 1,3 metra. O komfort sa stará bavlnený matrac. Nosnosť strechy Defenderu 110 je až 300 kg. Autor: Land Rover

Nový Defender má ostať naďalej synonymom dobrodružného života. Aj preto má zoznam originálneho príslušenstva neuveriteľných 170 položiek. A tou najnovšou je strešný stan, ktorý vám umožní bivakovať prakticky kdekoľvek. Stan je plne kompatibilný so strešnými nosičmi Defendera, takže k inštalácii na strechu nepotrebujete žiadne špeciálne doplnky či redukcie. Jeho veko je vyrobené z ľahkého sklolaminátu. Otvoriť ho nie je žiaden problém, pretože sa o to postarajú plynové vzpery.

Stan sa rozloží s pomocou plynových vzpier....
Stan sa rozloží s pomocou plynových vzpier. Potom ponúkne lôžko dlhé 2,3 a široké 1,3 metra. O komfort sa stará bavlnený matrac. Nosnosť strechy Defenderu 110 je až 300 kg. Autor: Land Rover

Prístup do stanu je možný z troch strán, a to pomocou ľahkého hliníkového rebríka alebo pomocou integrovaného rebríka. Stan ponúka dostatok miesta pre dve dospelé osoby. Na dĺžku meria 2,3, na šírku 1,3 a na výšku 1,5 metra. Pokojný spánok zabezpečuje mäkký bavlnený matrac. Nechýba ani LED osvetlenie či sieťky na odkladanie drobných predmetov. Strecha Defenderu má nosnosť až 300 kg, takže o jej prekročenie sa báť naozaj nemusíte.

Po sklopení sa výška zloženého stanu zníži na 33 centimetrov, čo znamená, že ani pri vyšších rýchlostiach nebude príliš zhoršovať aerodynamický odpor Defenderu či jeho hlučnosť a spotebu. Lenže takéto originálne vybavenie aj niečo stojí. Automobilka si zaň pýta 3 760 eur. To je suma, za ktorú môžete absolvovať pokojne dve dvojtýždňové luxusné dovolenky kdesi v päťhviezdičkovom prímorskom rezorte. Ale ľudia, ktorí túžia po Defenderi tomuto druhu relaxu iste neholdujú.

Land
		Rover Defender 110 - strešný
		stan
Land Rover
		Defender 110 - strešný
		stan
+8Land Rover Defender 110
		- strešný
		stan

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#stan #Land Rover Defender #Land Rover
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek