Hyundai Tucson: Nová generácia bude čistá avantgarda!

04.09.2020 16:00

Kto by to bol pred pár rokmi povedal, že Kórejci si trúfnu diktovať svetové trendy v dizajne. Nový Tucson, ktorý sa predstaví už 15. septembra, sa však o to pokúsi. Dostane „neviditeľné“ svetlá.

Nový Tucson dostane takzvané parametrické denné...
Nový Tucson dostane takzvané parametrické denné svetlá, ktoré v deaktivovanom stave doslova „zmiznú“ v štruktúre prednej masky. Autor: Hyundai

Hyundai ani zďaleka nekončí so záplavou tohtoročných noviniek. Len v stredu nám ukázal vynovený crossover Kona a jeho novú verziu N Line a už 15. septembra je na pláne ďalšia, ešte dôležitejšia premiéra. Hlavnú rolu si v nej zahrá štvrtá generácia Tucsonu. Automobilka teraz na ňu láka prvými oficiálnymi snímkami. A ako vidieť, na originalite nešetrila. Toto SUV bude totiž silne inšpirované vlaňajšou štúdiou Hyundai Vision T, za ktorou stál dnes už bývalý šéfdizajnér Luc Donckervolke. Ten dávnejšie sľúbil, že dizajn Hyundaiov posunie na celkom novú roveň. A slovo dodržal.

Interiér vsadí na minimalizmus a displeje.
Interiér vsadí na minimalizmus a displeje. Autor: Hyundai

Tucson, ktorý reprezentuje nový štylistický jazyk „Sensuous Sportiness“, dostane takzvané „parametrické svetlá“ Hidden Lights. Ide o sústavu DRL denných svetiel, ktoré v deaktivovanom stave splývajú s povrchom masky, v ktorej sú integrované formou akýchsi drahokamov. Silný prvý dojem je teda zaručený. Hyundai tvrdí, že táto technológia podnieti v ľuďoch zvedavosť, takže si auto budú chcieť pozrieť. Ale tam Tucson nekončí. Odvážny je celý jeho vzhľad vrátane ostrých prelisov evokujúcich opäť parametrický dizajn a zadných svetiel prepojených svetelným pásom.

Trojuholníkové motívy sa objavia aj vo forme...
Trojuholníkové motívy sa objavia aj vo forme ostrých prelisov. Naopak, silueta má byť plynulá. Autor: Hyundai

Sebavedomému imidžu má pomôcť aj zväčšená šírka karosérie. Navyše sa Tucson po prvýkrát objaví v predĺženej 7-miestnej verzii. Ani interiér nebude zaostávať inováciami. Bude kompletne digitálny. Hyundai hovorí o architektúre Interspace. Klasické prístroje tak nahradia dva veľké displeje, pričom ten pred vodičom sa už zaobíde bez klasického krytu. Palubná doskanadviaže harmonicky na výplne dverí. Dve chrómové lišty jasne oddelia kokpit vodiča od spolujazdca. O technike zatiaľ nemáme informácie. V každom prípade možno očakávať minimálne mild-hybridnú technológiu tak na strane naftovej, ako aj benzínovej ponuky.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Hyundai Tucson #Hyundai
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek