VW chce predbehnúť Teslu vo výrobe elektromobilov. Už v roku 2023

Hoci nemecký koncern odštartoval výrobu elektromobilov podstatne neskôr ako americká Tesla, v počte vyrobených áut ročne ju chce predbehnúť už za tri roky.

11.09.2020 12:00
debata (10)
Produkcia elektrických áut koncernu VW má... Foto: Volkswagen
VW ID.3 - výroba Produkcia elektrických áut koncernu VW má prudko rásť. VW ID.3 sa vyrába v závode v Zwickau. Existuje však potenciálna možnosť, že by sa v budúcnosti mohli elektromobily vyrábať aj v materskom závode koncernu vo Wolfsburgu.

Nemecký automobilový koncern Volkswagen si v blízkej budúcnosti trúfa predstihnúť amerického konkurenta v objeme výroby elektromobilov aj v softvéri. Povedal to šéf závodnej rady Volkswagenu Bernd Osterloh v rozhovore pre nemecký Welt am Sonntag. „Keď Tesla postaví tri továrne schopné vyrábať 300 000 až 500 000 elektro­mobilov ročne, potom hovoríme o 900 000 až 1,5 milióna vozidiel,“ povedal Osterloh. „Túto úroveň chceme dosiahnuť už v roku 2023, pravdepodobne ale ešte skôr,“ dodal.

Upozornil, že veľkou výhodou koncernu Volkswagen je jeho modulárna platforma MEB, určená pre elektromobily. „Môžeme na nej postaviť akékoľvek vozidlo akejkoľvek značky.“ Aby mohol koncern konkurovať Tesle, ktorá neďaleko Berlína stavia tretiu Gigafactory s kapacitou 500 000 áut, zvažuje, že elektromobily by mohol vyrábať aj v hlavnom závode vo Wolfsburgu. „Existuje možnosť prestavby tohto areálu. Ak prudko klesne záujem o autá so spaľovacími motormi, potom budeme požadovať takúto zmenu,“ objasnil Osterloh.

V súčasnosti vyrába Volkswagen svoj prvý model na platforme MEB, VW ID.3, v závode v Zwickau. Škoda Enyaq, druhý sériový elektromobil koncernu s platformou MEB, ktorá bola predstavená len minulý týždeň, bude schádzať z liniek závodu v Mladej Boleslavi.

© Autorské práva vyhradené

10 debata chyba
Viac na túto tému: #Volkswagen #VW #elektromobily #Tesla
Články podľa značiek