Pristál tento Wrangler z vesmíru? Nik sa k nemu nehlási

25.09.2020 18:00

Majiteľ jedného z najslávnejších off-roadov asi precenil svoje sily. Vzdal to a svoj Jeep Wrangler nechal napospas prírode.

Je neuveriteľné, kam sa až dostala táto legenda...
Je neuveriteľné, kam sa až dostala táto legenda off-roadu. Ďalej si s ňou ale neznámy majiteľ už netrúfol. A ani späť. Autor: Hemet News@Facebook

Na sociálnych sieťach začali kolovať v skutku kurióze snímky Jeepu Wrangler na hrebeni kalifornských hôr, pravdepodobne blízko Palm Springs. Vedie tadiaľ síce cyklistický chodník pre dobrodruhov, ale objaviť tu opustené auto sa tak často nestáva. Teda vlastne vôbec. Je to také nezvyčajné, že najprv sa v komentároch objavili názory, že ide o fotomontáž. Lenže nejde. Snímky sú vyhotovené z dronu a zachytávajú realitu. K Wrangleru sa navyše už dlhší čas nik nehlási. Zdá sa teda, že jeho majiteľ jednoducho precenil vlastné sily a aj možnosti tohto off-roadu. S Jeepom sa dostal do bodu, ktorý Američania nazývajú „point of no return”, teda bod, z ktorého niet návratu.

Auto neskôr stabilizovali pomocou popruhov, aby...
Auto neskôr stabilizovali pomocou popruhov, aby sa nezrútilo z ostrého hrebeňa. Autor: Hemet News@Facebook

S autom tu neznámy vodič uviazol a už si netrúfal pokračovať ďalej a už vôbec nie späť. Celkom ľahostajný však nebol, pretože po čase sa na Jeepe objavili nielen posmešné nápisy, ale aj popruhy, ktoré bránia, aby sa auto zrútilo z hrebeňa. Nechýbalo k tomu veľa, ako vidieť z fotografií. Vozidlo je v prudkom náklone a na mieste drží pravdepodobne len vďaka tomu, že jeho podvozok dosadol na terén. Jedinou cestou, ako ho odtiaľ dostať, je vrtuľník, lenže takáto záchranná akcia môže byť poriadne drahá, možno drahšia ako cena samotného auta. A tak je pravdepodobné, že sa z tohto Wrangleru stane stála kuriozita kalifornských hôr.

Jeep
		Wrangler - stratený v
		Kalifornii
Jeep
		Wrangler - stratený v
		Kalifornii
+8Jeep Wrangler -
		stratený v
		Kalifornii

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Jeep Wrangler #Jeep
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek