Mercedes-Benz: Svietiaca hviezda na maske môže odstaviť riadenie!

26.10.2020 16:00

Asi by ste nepredpokladali, že taká triviálna vec ako svietiace logo na maske, môže automobilke spôsobiť veľký problém. Je to ale tak. Mercedes-Benz musí teraz zvolať do servisov až 12 799 kusov vozidiel. Kvôli svietiacej maske im môže štrajkovať posilňovač riadenia či stierače.

Svietiaca hviezda na maske luxusných SUV GLE a...
Svietiaca hviezda na maske luxusných SUV GLE a GLS, vyrábaných v USA, je síce efektná, ale stojí za pomerne rozsiahlou zvolávacou akciou. Autor: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz ohlásil v USA zvolávaciu servisnú akciu na luxusné SUV GLS a GLE. Týka sa všetkých exemplárov, ktorých majitelia si priplatili za efektnú svietiacu hviezdu ma maske chladiča. Ako upozornila americká agentúra NHTS, podsvietené logo má problém s kabelážou. Systém podsvietenia je zle uzemnený. To, že by samotná hviezda zhasla, by až tak neprekážalo, lenže z tohto dôvodu môže vypovedať službu posilňovač riadenia, stierače alebo ľavý reflektor. A to už môže mať dosah na bezpečnosť.

Podľa automobilky ide o preventívnu akciu, pretože v súvislosti s týmto problémom ešte nezaznamenala žiadnu nehodu ani zranenie. Podľa webu CNET, ktorý na zvolávaciu akciu upozornil, budú všetci majitelia dotknutých vozidiel vyzvaní k návšteve servisu. Automobilka technický problém bezplatne odstráni. Pripomeňme, že modely GLE a GLS vyrába Mercedes-Benz vo svojom americkom závode v Alabame. Odtiaľ sa vozidlá dovážajú aj do Európy, takže uvidíme, či zvolávacia akcia „prepláva“ cez Atlantik.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#zvolávacia akcia #Mercedes-Benz
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek