Aj akcionári koncernu Fiat Chrysler schválili fúziu s PSA. Vznikla štvrtá najväčšia automobilka na svete

04.01.2021 18:58
Stellantis
Názov nového koncernu, ktorý vznikol fúziou PSA a FCA je Stellantis.

Nová automobilka bude mať pod svojimi krídlami značky Peugeot, Citroën, Opel, DS, FIAT, Alfa Romeo, Maserati, Lancia, Chrysler a Jeep.

Aj akcionári americko-talianskeho koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA) v pondelok vyše 99 % hlasov schválili fúziu s francúzskou automobilovou skupinou PSA. Dali tak zelenú vzniku štvrtej najväčšej automobilky na svete z hľadiska objemu výroby.

Virtuálne hlasovanie prebehlo pár hodín po tom, ako vznik novej spoločnosti pod názvom Stellantis podporili akcionári PSA. Nový koncern bude vyrábať širokú škálu značiek, ako sú Peugeot, Citroën, Opel, DS a tiež Fiat, Alfa Romeo, Maserati, Lancia či Chrysler a Jeep. Európska komisia schválila fúziu v decembri 2020 a po niekoľkomesačnom skúmaní.

Výkonný riaditeľ FCA Mike Manley povedie americkú divíziu, John Elkann, potomok talianskej rodiny Agnelliovcov, ktorá založila Fiat, bude predsedom Stellantisu a riaditeľ PSA Carlos Tavares by mal zostať na svojom poste aj v rámci novej spoločnosti.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Stellantis #PSA #fúzia #FCA
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek