Horch sa vracia! Audi už testuje konkurenta pre Maybach

20.01.2021 14:00

Šepkalo sa o tom už v roku 2018. Teraz ale ide do tuhého. Luxusné verzie Audi A8 naozaj ponesú symbol zaniknutej automobilky Horch. Ako inak. Je to odpoveď Ingolstadtu na úspech konkurenčného Maybachu.

Testy výrazne predĺženej vlajkovaj lode sú v...
Testy výrazne predĺženej vlajkovaj lode sú v plnom prúde. Autor: Autoevolution

Mercedes-Benz má Maybach a čo má Audi? Zatiaľ nič, no to sa zakrátko zmení. Aj automobilka z Ingolstadtu plánuje totiž okoreniť svoje vrcholové verzie slávnym emblémom. S a RS sú síce silné značky, no majú príliš športový zvuk. Chcelo by to čosi aristokratické, čosi noblesné. A tak sa Audi pozrelo do histórie a rozhodlo sa oprášiť Horch – automobilku, ktorá kedysi, podobne ako Audi, patrila do koncernu Auto Union a predstavovala absolútny vrchol nemeckého automobilového priemyslu. Navyše, obe značky založil geniálny nemecký konštruktér August Horch.

V časoch, keď sa špekuluje o tom, že sa koncern VW zbaví kvôli investíciám do elektromobility niekoľkých značiek, ako Lamborghini či Ducati, znie síce rozširovanie „brendového“ portfólia trochu prekvapivo, no z hľadiska marketingu ide o dobrý ťah. Reinkarnácia Horchu by si totiž nevyžiadala extra veľké investície, aké potreboval na prelome milénia Maybach. Veď koncern VW neplánuje stavať novú automobilku, len dať veľkým a superluxusným limuzínam z Ingolstadtu punc výnimočnosti. Nebudeme na ne čakať dlho. Čas premiéry sa blíži solu s faceliftom vlajkovej lode A8.

Automobilka Horch vyrábala tie najluxusnejšie...
Automobilka Horch vyrábala tie najluxusnejšie nemecké autá. Kvalitou prekonávala aj vtedajší Daimler. Autor: Autoevolution

Prezrádzajú to snímky webu Autoevolution, ktoré zachytávajú maskované Audi A8 s dĺžkou, ktorá na prvý pohľad prekonáva aj verziu A8 W12 Long. Cieľom je teda postaviť ešte luxusnejší derivát s veľkým podielom ručnej práce, ktorý sa bude zameriavať v prvom rade na komfort zadných cestujúcich. Presne tak, ako to robí Maybach, presnejšie Mercedes-Maybach s triedou S. A má ohromný úspech, na míle vzdialený fiasku, ktoré Maybach sprevádzalo v časoch, keď sa ho Daimler pokúsil vzkriesiť ako samostatnú značku po tom, čo mu BMW „ukradlo“ spred nosa Rolls Royce a VW zasa Bentley.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Mercedes-Maybach #Maybach #Horsch #Audi A8 #Audi
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek