Renault Bigster? Áno, 7-miestna Dacia dostane francúzske logo

Šéf Renaltu Luca de Meo potvrdil, že podobne ako Duster, čaká aj jeho predĺženú verziu kariéra s dvojitou identitou.

16.02.2021 18:00
debata
Dacia Bigster je ambiciózne SUV, ktoré odvezie... Foto: Dacia
Dacia Bigster Concept - 2021 Dacia Bigster je ambiciózne SUV, ktoré odvezie až siedmich cestujúcich. Na trh by sa mala dostať v roku 2025. A to tak s logom Dacie, ako aj Renaultu.

Nie je tajomstvom, že Renault predáva úspešnú Daciu Duster na mnohých trhoch s logom Renaultu. Týka sa to napríklad Ruska alebo Južnej Ameriky. A ako Nissan Terrano poznajú Duster prvej generácie napríklad v Indii. Podobnú stratégiu zvolí Renault aj pri jeho novej generácii, ktorá by sa mala ukázať v roku 2024. A nielen to. Tiež vieme, že nový Duster bude zdieľať až 85 % komponentov s Ladou Niva, hoci ruský derivát bude schopnejší v teréne. Základom však bude vždy nová platforma CMF-B.

V hre sú pritom až dva Dustery – nástupca toho súčasného a predĺžený, so siedmimi sedadlami na palube, ktorý sa predstavil zatiaľ len v podobe konceptu Dacia Bigster, počas veľkej virtuálnej tlačovky Renaulution. Kým Bigster bude spolu s Dusterom európskou doménou, za Atlantik sa opäť vydá s logom Renaultu. A podobne to bude s Bigsterom. Potvrdil to sám šéf Renaultu Luca de Meo v rozhovore pre server Automotive News Europe. Takto by malo ročne vznikať spolu s ruskými derivátmi až milión exemplárov.

Podľa Mea však nie je vylúčené ani to, že sa Dacia nakoniec angažuje aj mimo Európy. Kým sa tak však stane, súčasný Duster ešte príde v modernizovanej verzii. A malo by to byť čoskoro. Presnejšie ešte túto jar, keďže Duster je tu s nami od roku 2017. Očakáva sa facelift v štýle Sandera a Loganu, čo znamená novú masku a svetlá s grafikou písmena Y. Interiér by zas mohol prevziať prvky, ktoré poznáme práve z Renaultu Duster pre Južnú Ameriku a Rusko. Tie majú prepracovanú palubnú dosku s pozdĺžnymi prieduchmi ventilácie a väčšiu obrazovku infotainmentu.
Dacia Bigster Concept - 2021
Dacia Bigster Concept - 2021
+12Dacia Bigster Concept - 2021

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Renault #Dacia #Duster #Dacia Duster #Renault Duster #Lada #Dacia Bigster #Renault Bigster
Články podľa značiek