Dacia Sandero: Z lacného hatchbacku je hit. Vo Francúzsku vládne TOP 10!

Je to neuveriteľné, ale nová Dacia Sandero porazila v januári vo Francúzsku všetkých konkurentov. Jej registrácie vyleteli medziročne o 167 percent. Sandero ukázalo chrbát Peugeotu 208 aj Renaultu Clio. To sa veru v krajine galského kohúta nestáva.

18.02.2021 18:00
debata (2)
Dacia Sandero rúca vo Francúzsku tradičné... Foto: Dacia
Dacia Sandero - 2021 Dacia Sandero rúca vo Francúzsku tradičné rebríčky. Aspoň v januári si dokázala poradiť s podstatne vznešenejšími súpermi.

Kým väčšina automobiliek hlási v januári dramatické medziročné poklesy predaja, Dacia naberá dych. A to najmä vďaka novej generácii hatchbacku Sandero. Vo Francúzsku, na jednom z najväčších trhov Európy a zároveň v jej druhom domove, keďže patrí pod krídla Renaultu, sa Sanderu podaril doslova husársky kúsok. V prvom mesiaci roka sa z neho „minulo“ 8 885 kusov, o 166,9 % viac v porovnaní s januárom 2020. To katapultovalo tento lacný hatchback s rumunským rodokmeňom rovno na prvú priečku najpredávanejších áut. Sandero tým predbehlo Peugeot 208 so 7 926 registráciami a tiež Renault Clio, ktorý si našiel 6 394 zákazníkov.

Hoci je v registráciách Sandera započítaná aj stará generácia, i tak ide o veľký úspech. Na tú novú totiž pripadá 7 249 kusov, čo stále stačí na druhú priečku. V takomto prípade by Sandero porazil len Peugeot 208. Dacia si iste mädlí ruky. Kto by to bol ešte pred pár rokmi povedal, že automobilka, ktorá mala pôvodne vyrábať autá pre nenáročné trhy, najmä južnej Európy, otrasie vo Francúzsku základmi tamojších bestsellerov. Zdá sa, že bezkonkurenčný pomer ceny a hodnoty nezaujal len menej solventných ľudí, ale aj tích lepšie situovaných. Novinka na to má, pretože v tretej generácii je krajšia aj lepšie vybavená a používa takmer identickú techniku Clia.
Dacia Sandero - 2021
Dacia Sandero - 2021
+57Dacia Sandero - 2021

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Dacia #Peugeot 208 #Renault Clio #Dacia Sandero
Články podľa značiek