Škoda Kodiaq: Facelift je za rohom. Zmeny prezrádza skica

31.03.2021 20:00

Najväčšie SUV z Boleslavi bijuje na trhu už takmer päť rokov. Na modernizáciu je teda najvyšší čas. Škoda sľubuje osvieženie dizajnu aj zmeny pod kapotou.

Škoda prepracuje najmä prednú časť Kodiaqu....
Škoda prepracuje najmä prednú časť Kodiaqu. Objaví sa tu 6-uholníková maska v štýle novej Octavie a tiež užšie svetlá. Autor: Škoda-Auto

Kodiaq prišiel na svet v roku 2017, ešte v čase, keď mala Škoda v ponuke jediné SUV – Yeti. Odvtedy sa ale veľa zmenilo. Yeti z ponuky vypadol a nahradil ho konvenčnejší, ale predajne úspešnejší Karoq. A potom Škoda pridala do svojej dobrodružnej rodiny aj najmenší Kamiq. Tieto modely dnes predstavujú dôležitý pilier prosperity, a tak sa netreba čudovať, že na každom z SUV Škode mimoriadne záleží. Dokazuje to pripravovanou modernizáciou Kodiaqu. Hoci vyzerá stále „in“, je na ňu naozaj čas.

Zadné svetlá budú tiež užšie. Typická grafika v...
Zadné svetlá budú tiež užšie. Typická grafika v tvare písmena C im ale ostane. Autor: Škoda-Auto

Vynovený Kodiaq sa ukáže 13. apríla, no už dnes si môžeme urobiť predstavu o zmenách. Najmä tých štylistických. Škoda totiž zverejnila prvé oficiálne skice. Kodiaq, z ktorého sa predalo viac ako 600 000 kusov, dostane prepracovanú 6-uholníkovú prednú masku v štýle novej Octavie. Nadväzovať na ňu budú užšie svetlá s kryštalickou štruktúrou, ktoré vytvoria s nižšie umiestnenými hmlovkami „štvorokú“ grafiku. Otvor pre prívod vzduchu v nárazníku bude väčší. Navyše dostane po stranách hliníkové dekorácie v tvare písmena L.

Škoda tiež v tlačovej správe spomína odlišne modelovanú kapotu. Aj vzadu sa objavia užšie svetlá, typická grafika v tvare písmena C im ale zostane. Zmeny prebehnú aj pod kapotou, hoci automobilka ich zatiaľ nešpecifikuje. V každom prípade nahradí pôvodný 4-valcový diesel 2,0 BiTDI v Kodiaqu RS konvenčnejší benzínový motor 2,0 TSI s výkonom 180 kW z Octavie RS. Šepká sa tiež o tom, že plánovaná plug-in hybridná verzia Kodiaqu nakoniec z plánov Škody vypadla. Tá však nebude zákazníkom rozhodne chýbať tak, ako silný diesel.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

0 debata debata
Viac na túto tému: #Škoda-Auto #Škoda Kodiaq #Škoda #facelift
Články podľa značiek