Car Insurance: Ktoré autá sú najpopulárnejšie na Youtube? Rebríček Top 10 je pestrý

Medzi najlepších sa okrem očakávaných superšportov či modelov značky Tesla dostali aj japonské modely nižšej strednej triedy.

29.06.2021 06:00
autoservecouk Foto:
Poisťovacia spoločnosť zo Spojených arabských emirátov Car Insurance zbiera údaje o vyhľadávaní na Youtube o 532 automobiloch patriacich pod 71 značiek.
debata (2)

Internetový portál Youtube zameraný na videá patrí k fenoménom výpočtovej techniky podobne ako Google alebo Facebook. Je preto logické, že značky sa snažia presadiť aj na tomto poli. Ich popularitu možno ohodnotiť na základe záujmu zo strany obyvateľov planéty podľa počtu vyhľadávaní jednotlivých modelov.

Poisťovacia spoločnosť zo Spojených arabských emirátov Car Insurance zbiera údaje o vyhľadávaní 532 automobilov patriacich pod 71 značiek. Dáta analyzuje za jeden mesiac a následne ich vynásobí dvanástimi, čím získa teoretický počet vyhľadávaní za celý rok. Vďaka tejto metodike môže poradie pravidelne aktualizovať a sledovať trendy popularity.

Tesla, fabrika, Fremont Čítajte aj Trhová hodnota Tesly prekonala trojicu z Detroitu

Pokiaľ ide o najúspešnejšiu značku podľa záujmu na Youtube, je ňou jednoznačne Tesla, vďaka Modelu 3 a Roadster., ktoré skončili na prvých dvoch priečkach. Okrem nich nájdeme na deviatom a na desiatom mieste Model X a Model S. Na tretej pozícii sa ocitla Toyota Supra a na štvrtej Honda Civic, ktorú možno označiť za najvyhľadávanejšie auto hlavného prúdu.

Na piatom mieste skončil čistokrvný superšport Lamborghini Aventador a za ním opäť auto na každý deň, a to Mazda 3. Na siedmej a na ôsmej priečke sa umiestnili ďalšie superšporty, no tentoraz nemecké. Sú to Audi R8 a BMW i8.

Toyota Corolla Sedan - 2019 Čítajte aj Focus2move: Najpredávanejšie autá sveta? Lídrom je Corolla, Golf až desiaty!

Poradie značiek je jednoznačne v réžii prémiových a luxusných značiek. Najpopulárnejšími sú Lamborghini a Tesla. S výrazným odstupom skončilo na treťom mieste Ferrari a štvrtá pozícia patrí BMW. Od piateho do siedmeho miesta sa zoradili značky koncernu Volkswagen, a to Audi, Bugatti a Porsche. Prvú desiatku uzatvárajú pre zmenu britské automobilky Mini, Jaguar a Rolls-Royce.

Najvyhľadávanejšie modely na Youtube

Poradie Model Počet vyhľadaní za rok (mil.)
1. Tesla Model 3 3,4
2. Tesla Roadster 1,8
3. Toyota Supra 1,7
4. Honda Civic 1,48
5. Lamborghini Aventador 1,46
6. Mazda 3 1,39
7. Audi R8 1,31
8. BMW i8 1,3
9. Tesla X 1,26
10. Tesla S 1,02

Najvyhľadávanejšie značky na Youtube

Poradie Značka Počet vyhľadaní za rok (mil.)
1. Lamborghini 11,64
2. Tesla 9,91
3. Ferrari 4,6
4. BMW 3,36
5. Audi 1,93
6. Bugatti 1,75
7. Porsche 1,46
8. Mini 1,34
9. Jaguar 1,33
10. Rolls-Royce 1,24

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #YouTube #popularita #Tesla #Lamborghini #značky #modely
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
Články podľa značiek