Hyundai koriguje správy o konci vývoja spaľovacích motorov

Kórejská automobilka vyvracia neoficiálne informácie tamojších médií, že plánuje skoncovať so spaľovacími motormi aj s divíziou vodíkových pohonov.

07.01.2022 14:00
debata (3)
Kým kórejské médiá, ktoré majú ku koncernu... Foto: Ivan Majerský
Hyundai Tucson 1,6 CRDi N-Line - test 2021 Kým kórejské médiá, ktoré majú ku koncernu Hyundai Group naozaj blízko, tvrdia, že Hyundai končí s vývojom spaľovacích motorov a vodíkových pohonov, šéf americkej divízie to vyvracia.

Len pred pár dňami priniesli dve renomované kórejské médiá informáciu, že koncern Hyundai Group plánuje zavrieť vývojové oddelenie spaľovacích motorov v Namyangu, ktoré leží južne od Soulu. Médiá dokonca citovali časť údajného e-mailu šéfa vývojového a výskumného oddelenia Chunga-Kooka Parka, ktorý mal poslať svojim zamestnancom. Mal v ňom písať, že Hyundai mení stratégiu smerom k elektrickým pohonom. Zároveň kórejské média uviedli, že veľká časť zamestnancov z oddelenia Namyang Research Institute bola preložená do divízie elektrifikácie a nového tímu vývoja batérií.

Hyundai - motor Smart Stream Čítajte viac Hyundai a Kia končia nečakane s vývojom spaľovacích motorov!

K tomu všetkému kórejské zdroje spochybnili aj budúcnosť divízie vodíkových pohonov, ktorej osud mal byť neistý z dôvodu, že náklady na technológiu palivových článkov neklesajú tak rýchlo, ako sa predpokladalo. Bolo to prekvapujúce, pretože pôvodne Hyundai Group oznámil, že so spaľovacími motormi počíta, dokonca aj v emisiami posadnutej Európe, až do roku 2035. Vodu na mlyn týmto správam nahnal tiež fakt, že Hyundai Group sa náhle rozlúčil s dvoma vysokopostavenými manažérmi – šéfdizajnérom Petrom Schreierom a šéfom vývoja Hyundaia Albertom Biermanom, ktorí stáli za veľkým úspechom kórejskej spoločnosti s autami so spaľovacími motormi.

Hyundai - Peter Schrayer a Albert Biermann Čítajte viac Hyundai chce ‘vyhodiť‘ dve manažérske esá. Šéfa dizajnu a šéfa vývoja!

Na tieto zvesti teraz zareagovala priamo automobilka. Presnejšie, vyvracia tvrdenia médií a uisťuje, že plánuje pokračovať vo vývoji spaľovacích motorov aj vodíkového pohonu. „Hyundai Motor Group môže potvrdiť, že nezastavuje vývoj spaľovacích motorov, ako špekulovali niektoré médiá. Skupina je odhodlaná ponúkať silné portfólio pohonných jednotiek zákazníkom z celého sveta, ktoré zahŕňajú kombináciu vysokoefektívnych motorov a bezemisných elektromotorov,“ povedal na túto tému Machael Stewart v rozhovore pre magazín Motor1, manažér skupiny Hyundai Motor America. Uvidíme, ako to nakoniec dopadne. V Hyundai sa totiž naozaj dejú veľké zmeny, ktoré by predsa len mohli naznačovať, že na správach kórejských médií bude čosi pravdy.

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Kia #Hyundai #elektrifikácia #spaľovacie motory
Články podľa značiek