Šok: Mercedes-Benz vraj skončí s výrobou všetkých kombi

Dnes nepredstaviteľné, najmä pre Európanov, sa má stať v blízkej budúcnosti realitou. Mercedes-Benz vraj neplánuje verzie kombi z nových modelov.

17.01.2022 16:00
debata (4)
Jediným kombi v ponuke Mercedesu-Benz má ostať... Foto: Mercedes-Benz
Mercedes-Benz E Combi - 2016 Jediným kombi v ponuke Mercedesu-Benz má ostať trieda E. Aj jej osud je však spečatený.

V Európe sú kombi nesmierne populárne, lenže Európa nie je celý svet, a navyše, aj tu sa derú do popredia SUV. Tie už stihli doslova zlikvidovať triedu MPV, ale aj množstvo malých kombi. Tento trend môže pokračovať aj vo vyšších sférach. Možno preto neprekvapí, že Mercedes-Benz vraj uvažuje o konci kombi verzií v triedach C a E. Informáciu o tom priniesol nemecký Automobilwoche. Proces má byť postupný. Najprv má v roku 2025 skončiť malé CLA Shooting Brake.

Mercedes-Benz - logo Čítajte viac Mercedes ‘padol‘. Najviac luxusných áut za rok 2021 predalo BMW

Trieda C a súčasná trieda E síce v ponuke ako kombi zostanú, ale nástupcov s touto praktickou karosériou už nedostanú. Záujem o ne je tak či tak len v Európe. Na megatrhoch, akými sú USA či Čína, zákazníkom kombi nič nehovoria. Investície do budúcich kombi tak nie sú rentabilné. Automobilka bude radšej investovať do karosérií s väčším potenciálom. Napokon na túto tému sa už dávnejšie vyjadril prevádzkový riaditeľ Mercedesu-Benzu Markus Schäfer.

Mercedes-Benz Vision EQXX - 2022 Čítajte viac Mercedes-Benz Vision EQXX: Na jedno nabitie prejde až 1 000 km!

„Trh je pod tlakom, pretože čoraz viac ľudí inklinuje k SUV. Ostáva už len zopár krajín, kde sú kombi obľúbené,“ povedal. Karty mieša aj elektrický pohon. Predstaviť si totiž z nových elektrických sedanov EQE a EQS kombi, je dosť ťažké. To už radšej Mercedes-Benz nahradí „kombíky“ novými elektrickými SUV. A tie sú naozaj v pláne. Uzatvorí sa tak dlhá a úspešná história T-modelov trojcípej hviezdy, ktorú začali v Stuttgarte písať v roku 1977.

Mercedes-Benz Project Maybach Concept - 2021 Čítajte viac Mercedes-Benz Project Maybach: Bláznivé terénne GT navrhol slávny Virgil Abloh

© Autorské práva vyhradené

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Mercedes #kombi #Mercedes-Benz
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
Články podľa značiek