Volkswagen a Huawei chystajú veľký obchod. Za miliardy eur

Volkswagen rokuje s čínskym telekomunikačným gigantom Huawei o kúpe divízie autonómneho riadenia za "miliardy eur"

21.02.2022 16:00
Huawei SERES SF5 (2021) Foto:
Huawei vo svojich čínskych obchodoch už začína predávať prvé smart auto. Je to elektrické SUV s predlžovačom dojazdu. Ďalšie sú na ceste a budú medzi nimi aj autonómne modely.
debata (1)

Automobilky a technologické firmy investujú miliardy do autonómneho riadenia, aby získali náskok v oblasti, ktorú mnohí považujú za budúcnosť mobility. Aj preto rokuje Volkswagen s čínskou spoločnosťou Huawei o miliardovom kotrakte, ktorého predmetom majú byť technológie pre autonómne vozidlá.

Generálny riaditeľ Volkswagenu Herbert Diess pred niekoľkými dňami predpovedal, že automobilový priemysel zažije rozšírenie autonómneho riadenia v priebehu 25 rokov. Uviedol tiež, že nemecká spoločnosť hľadá nové partnerstvá, aby zvýšila svoju sebestačnosť v oblasti softvéru.

A Huawei sa ukazuje ako mimoriadne zaujímavý partner. Cieľom čínskeho telekomunikačného giganta je do roku 2025 vyvinúť technológiu pre autá bez vodiča. Zverejnil to už minulý rok Wang Jun, senior manažér divízie inteligentných vozidiel. Spoločnosť vraj v tomto smere pokročila naozaj ďaleko, dokonca tak ďaleko, že ani obvyklé argumenty, tvrdiace, že technológie Huawei predstavujú pre kohokoľvek, kto ich kúpi, bezpečnostné riziko neodradila Volkswagen od jednaní o tomto kontrakte.

Podľa časopisu Manager Magazine, ktorý sa odvoláva na vnútorné zdroje, vedenie automobilovej skupiny rokuje o dohode už niekoľko mesiacov. Má zahŕňať aj technologické systémy, v ktorých Volkswagen ešte nie je „zbehlý“. Vedenie Volkswagenu odmietlo správu komentovať.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Volkswagen #Huawei #autonómne vozidlá
Články podľa značiek