VW ID. Buzz: Oživená legenda má skvelý štart. Je takmer vypredaná

Vo Wolfsburgu si mädlia ruky. O reinkarnované MPV ID. Buzz je obrovský záujem. Vypredané sú dve tretiny plánovanej produkcie na tento rok, pričom ešte novinka ani nedorazila na trh.

07.09.2022 12:00
debata
ID. Buzz bude Volkswagen ponúkať v osobnej a... Foto: Volkswagen
VW ID. Buzz - 2022 ID. Buzz bude Volkswagen ponúkať v osobnej a úžitkovej verzii. Neskôr sa z neho má stať plne autonómny taxík či kuriérske vozidlo.

Elektrická dodávka ID.Buzz je už niekoľko mesiacov pred začiatkom predaja vypredaná, pričom má VW na stole viac ako 10 000 objednávok. Približne tretina predobjednávok pochádza z Nórska, kde bolo objednaných 3 400 vozidiel. Na druhom mieste nasleduje Nemecko s 2 500 objed­návkami, čo je štvrtina celkového objemu. Ďalších 1 100 objednávok prišlo z Holandska a 1 000 z Belgicka.

Jozef Kabaň Čítajte viac Nové Volkswageny sa budú viac 'usmievať', tvrdí slovenský šéfdizajnér

„Desaťtisíc objednávok bez toho, aby bolo auto v predajniach, nehovoriac o tom, aby na ňom niekto jazdil, je naozaj pôsobivé,“ napísal Lars Krause, šéf divízie VW úžitkové vozidlá. Sériová výroba ID. Buzz sa začala v Hannoveri len v máji, pričom prvé autá budú dodané zákazníkom v októbri. Do konca roka plánuje VW vyrobiť 15 000 vozidiel. V budúcom roku má produkcia vzrásť na 60 000 kusov a neskôr až na 130 000 ročne.

VW ID. Buzz - 2022 Čítajte viac VW ID. Buzz: Toto bude hit. Bulli sa vracia po 55 rokoch!

Ceny za ID. Buzz sa začínajú v Nemecku na 54 430 eurách (57 220 USD) za verziu Cargo a na 64 581 eurách za verziu Pro pre päť cestujúcich. Pomocou technológie vyvinutej spoločnosťou Argo AI chce VW urobiť zo svojej elektrickej dodávky autonómne taxíky a kuriérske vozidlá. Okrem ID. Buzz plánuje Volkswagen aj elektrifikáciu modelov Transporter 6.1, nákladnej dodávky e-Crafter a „karavanu“ California.

V máji Krause povedal, že Európa je považovaná za hlavný trh pre ID. Buzz z hľadiska objemu, ale predpovedal, že aj v USA by mohol dosiahnuť podobný úspech.

VW ID. Buzz - 2022
VW ID. Buzz - 2022
+21VW ID. Buzz - 2022

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Volkswagen #VW #VW ID. Buzz
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
Články podľa značiek