Dacia Jogger: Rumunské MPV vyťahuje ďalší tromf. Dá sa v ňom aj stanovať

Univerzálna využiteľnosť auta patrí dnes medzi najžiadanejšie vlastnosti. SUV a crossovery toho zvládajú veľa, no Dacia Jogger je o krok vpred. Vďaka veľkorysým rozmerom ju možno použiť ako súčasť veľkého stanu.

03.10.2022 14:00
Dacia Jogger stan 3 Foto:
Dacia predstavila stan, ktorý možno postaviť za autom.
debata (4)

Dacia pod krídlami Renaultu dospela z nízkonákladovej značky na plnohodnotnú automobilku, ktorá je úspešná na viacerých významných trhoch. V dnešnej dobe však nestačí ponúkať len lacné auto bez akejkoľvek pridanej hodnoty, zvlášť ak nároky na ekológiu, výrobu a bezpečnosť razantne zvyšujú ceny automobilov. Rumuni sa preto rozhodli, že svojej značke vštepia novú identitu.

Dacia Jogger
Dacia Jogger
+5Dacia Jogger

Tú predstavili prostredníctvom konceptu Manifesto. Ide o elektrickú buginu, ktorá samozrejme, nepôjde do výroby, no ukázala, kam sa z hľadiska dizajnu chce automobilka posunúť a aké pocity a zážitky chce zákazníkom sprostredkovať. Kým v prípade Manifesta ide o niekoľko rokov vzdialenú budúcnosť, Dacia na rovnakom podujatí v Paríži predstavila aj jedno praktické riešenie, ktoré nadchne dobrodruhov.

Dacia Jogger
Dacia Jogger
+4Dacia Jogger

Ak si niekto myslel, že Dacia Jogger je rodinné MPV, ktoré výzorom predstiera dobrodružnú povahu, tak sa mýlil. Rozmery Joggera, totiž umožňujú inštalovať dovnútra matrac, na ktorom sa vyspia dvaja dospelí. Finta je v inštalácii drevenej debny do kufra, ktorá poskytne úložný priestor a na nej a sklopených sedadlách možno rozložiť a prichytiť spomínaný matrac.

Dacia Jogger - 2021 Čítajte aj Dacia Jogger: Najlacnejšie 7-miestne kombi má slovenské ceny. LPG je základ!

Nevýhodou je, že aj sedadlá v prvom rade treba posunúť úplne dopredu, takže jazda s rozloženou „posteľou“, nie je možná. No vďaka jednoduchej koncepcii a nízkej hmotnosti je rozloženie otázkou niekoľkých minút. Navyše Dacia predstavila aj stan, ktorý možno postaviť za autom, vďaka čomu môže ísť v Joggeri stanovať aj viac ľudí. Škoda, že nepoznáme cenu tohto vylepšenia, no vzhľadom na povesť Dacie, si dovolíme odhadnúť, že pôjde o jednu z najdostupnejších stanových úprav na trhu.

© Autorské práva vyhradené

4 debata chyba
Viac na túto tému: #kemping #Dacia #MPV #stanovanie #Dacia Jogger #Dacia Manifesto
Články podľa značiek