Bratislavská mestská polícia má nové auto. Vo výbave je aj baranidlo

Mestská polícia v Bratislave získala špeciálne upravenú Toyotu Hilux a 10 Kamiqov, ktoré budú slúžiť ako hliadkové vozidlá.

09.01.2023 12:00
Toyota Hilux Foto:
Policajná Toyota Hilux má navijak, ťažné zariadenie a na korbe špeciálnu výbavu.
debata (1)

Bratislavská mestská polícia sa môže pochváliť úplne novým špeciálne upraveným pickupom Toyota Hilux, spolu s ktorým získala aj desať úplne nových áut Škoda Kamiq. Tie majú nahradiť najstaršie vozidlá vo vozovom parku mestskej polície, v ktorom majú niektoré najazdené aj vyše 350-tisíc kilometrov.

Upravený pockup Japonský je určený na mimoriadne a krízové situácie, ktoré môžu nastať napríklad v súvislosti so zimným obdobím, povodne alebo iné prírodné katastrofy, hromadné narušenia verejného poriadku, demonštrácie, veľké a rizikové športové alebo kultúrne podujatia.

Nová Toyota Hilux bola prispôsobená presne na mieru podľa požiadavok braislavskej mestskej polície. Vozidlo má zabudované ťažné a aj navíjacie zariadenie. „Na korbe máme špeciálnu výbavu, ktorú nemá žiadna iná hliadka mestskej polície,“ vysvetľuje Marek Schürger.

Tú postupne Útvar zásahovej jednotky dopĺňa, no už v tejto chvíli obsahuje napríklad vyslobodzovaciu techniku ako páčidlá, kliešte na kov, sekeru, hydraulickú sadu, zimné reťaze na osobné autá, vyslobodzovacie pásy, zarážky pod kolesá do 3,5t, baranidlo, teleskopický rebrík, pohotovostnú prepravnú plachtu pre zranených, externé halogénové svietidlá, chemické svetlo, záchranné vesty do vody, plavák, laná, nočné videnie, hasiacu techniku, spútavacie pomôcky, sady prvej pomoci, nosiče balistických plátov alebo balistický štít. Pribudnúť by mal do ne aj nafukovací čln.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Toyota Hilux #mestská polícia #Škoda Kamiq #policajná výbava
Články podľa značiek