Kríza? Kdeže, Ferrari má za sebou najlepší rok v celej svojej histórii

Ferrari vlani predalo vyše 13 200 áut. V porovnaní s rokom 2021 to predstavuje zvýšenie predaja takmer o pätinu. Odbyt rástol najmä v Číne.

, 06.02.2023 14:00
Ferrari - výroba Foto:
Ferrari má za sebou rekordný rok - počtom vyrobených áut, predajom a aj tržbami.
debata

Ferrari v roku 2022 celkovo predalo 13 221 áut, čo predstavuje medziročný nárast o 2 066 kusov, respektíve 18,5 percenta. V uplynulom roku mala exkluzívna talianska automobilka vo svojom produktovom portfóliu spolu deväť modelov so spaľovacím motorom a tri hybridy. Takmer 8O percent predajov tvorili autá so spaľovacími motormi.

Podľa automobilky vďačí za výrazný nárast predaja modelu Ferrari Portofino M, autám z radu SF90, ako aj 296 GTB a 812 Competizione, ktorých predaj sa rozbiehal. Dodávky Ferrari Monza SP1 a SP2 boli v porovnaní s predchádzajúcim rokom nižšie a ich predaj skončil v priebehu prvého kvartálu uplynulého roku. Na jeho konci naopak začal predaj Daytony SP3, čo je model, ktorý by mal „robiť väčšie čísla“ tento rok.

Ferrari Purosangue - 2022 Čítajte viac Ferrari Purosangue: Prvé SUV z Maranella má V12 a jazdí ako GT

Predaj Ferrai rástol vo všetkých regiónoch. Najviac však v Číne (spolu s Hongkongom a Taiwanom), kde sa medziročne zvýšil takmer o 73 percent a výrazne, medziročne takmer o 22 percent, bol vyšší aj v Severnej Amerike.

Tržby Ferrari za minulý rok vzrástli o 19 percent na 5,1 miliardy eur, z toho v poslednom štvrťroku sa zvýšili o 17 percent na 1,37 miliardy eur. Pre budúci rok počíta firma s tržbami na úrovni približne 5,7 miliardy eur.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Ferrari #predaj áut #športové autá
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
Články podľa značiek