Pokračovanie článku: Vedie Audi A8: Toto je 20 jazdených áut s najviac stáčanými kilometrami v Európe

Len pre zaujímavosť – v prvej dvadsiatke áut s najčastejšie stáčanými kilometrami je až 17 nemeckých. Šesťkrát je v tomto rebríčku zastúpený Volkswagen, päťkrát zhodne Audi a BMW a z nemeckých áut ich ešte dopĺňa Opel Insignia.

Pomerne vysoko sa v rebríčku áut s najčastejšie stáčanými kilometrami objavili aj dva Fordy. Konkrétne Mustang, pri ktorom malo stočené kilometre 25,7 percenta kontrolovaných vozov a prekvapivo ja Fusion, pri ktorom to bolo 22 percent. Len o málo lepšie dopadlo Volvo XC70, pri ktorom malo stočené kilometre až 21 percent kontrolovaných vozidiel.

SUV Čítajte viac Hľadáte jazdené SUV, ktoré veľa 'nežerie'? Toto je 5 so spotrebou do 5 litrov!

Z výsledkov štúdie sa nedá jasne povedať, pri ktorom type motoru sa objavuje najviac áut so stočenými kilometrami. V prípade drahších nemeckých modelov je pravda, že sú to hlavne naftové a benzínové verzie, no zovšeobecniť tento záver nemožno. Medzi autami so stáčanými kilometrami sa objavuje aj čoraz viac hybridov a dokonca ja elektromobily.

Napríklad z áut, ktoré mali stočené kilometre, v prípade modelu Volkswagen Jetta pripadalo najviac na hybridnú verziu (27 percent z kontrolovaných áut), potom na naftovú (24,1 percenta) a najmenej na benzínovú (22,4 percenta).

Prekvapuje aj fakt, že podiel elektromobilov so stočenými kilometrami je len nepatrne pod celoeurópskym priemerom bezrozdielu pohonu. Konkrétne to znamená, že zo všetkých kontrolovaných áut v Európe bez rozdielu značky a motoru ich malo stočené kilometre 15,6 percenta, pri kontrolovaných elektromobiloch to bolo len o niečo menej – 13,4 percenta.

Pri elektromobiloch sú stočené kilometre všeobecne väčším rizikom, pretože vo väčšine prípadov znamenajú väčšiu degradáciu batérie, ktorej výmena je tak finančne náročná, že sa pri jazdených autách ani neoplatí.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #stáčanie kilometrov #stáčanie tachometra #jazdené autá #ojazdené autá #CarVertical
Články podľa značiek