Poznáme 10 najkrajších interiérov áut roka 2023. Očarili najmä elektrické

Wards Auto zverejnil aktuálny zoznam 10 áut s najlepšími interiérmi. Po prvýkrát je väčšina elektrických.

17.05.2023 06:00
debata (6)
Kabíny elektromobilov sú doslova arénou nápadov... Foto: BMW
BMW i7 - 2023 Kabíny elektromobilov sú doslova arénou nápadov dizajnérov. Prinášajú inovatívne riešenia. Aj preto sa im v tohtoročnom hodnotení interiérov darilo. Stále väčšiu rolu hrajú materiály a ambientné osvetlenie.

Časy sa menia. Elektromobily okupujú rebríčky áut roka, či už tie regionálne, európske, alebo celosvetové. Napokon, aktuálnym svetovým autom roka je Hyundai Ioniq 6 a tým európskym elektrický Jeep Avenger. Podobne sa vyvíja situácia aj v iných anketách. Ako napríklad v pravidelnej ankete Wards Auto, ktorý vyhodnocuje interiéry automobilových noviniek z hľadiska dizajnu, kvality spracovania či užívateľskej prívetivosti.

World Car Award Winners Čítajte viac Poznáme Svetové auto roka 2023. Hyundai porazil BMW aj Kiu

V najnovšom hodnotení pre rok 2023 tak došlo k historickému zlomu. Z desiatich ocenených interiérov nájdete až šesť v elektromobiloch. V podstate je to logické. Nielen z dôvodu rozširujúcej sa ponuky elektrických áut, ale aj preto, že batériové vozidlá uvoľnili ruky dizajnérom. Kabíny elektromobilov môžu byť priestrannejšie a inovatívnejšie v porovnaní s klasikou, pretože nepotrebujú toľko mechanických prepojení a kompaktnosť elektrickej technológie navyše umožňuje venovať viac miesta posádke.

COTY - 2023 Čítajte viac COTY 2023: Európskym autom roka je Avenger. S Jeepom spoločného veľa nemá

„Pre nadšencov automobilových interiérov a užívateľských technológií azda neexistuje lepšia éra, akou je súčasnosť,“ povedala Christie Schweinsbergová, redaktorka portálu Wards. Kreatívne dizajnové prvky, ktorých sme svedkami, sú odvážne a osviežujúce a materiály sú jedinečné a priťahujú pozornosť. Používateľský zážitok vylepšuje čoraz väčšia digitalizácia kabíny, pričom dramatické animácie vítajúce vodičov na obrazovkách a ambientné osvetlenie sa dostáva do centra pozornosti ako nikdy predtým,“ dodala.

auto roku Čítajte viac Slovenské Auto roka pozná víťaza. Tipovali by ste ho aj vy?

Pozitívne hodnotí aj informačno-zábavné systémy, ktoré majú byť lepšie ako kedykoľvek predtým. „Rozhrania sú konečne jednoduchšie a prehľadnejšie. Úroveň hlasového ovládania a často kritizovanej konektivity so smartfónmi prešli pôsobivým pokrokom,“ konštatuje Schweinsbergová. Výsledky tiež demonštrujú obrovskú popularitu športovo-úžitkových áut. Medzi desiatimi finalistami je len jedno auto klasickej koncepcie a medzi 35 prihlásenými ich bolo iba sedem. Inak ide o crossovery, SUV alebo pikapy.

Pozrite si 10 najlepších interiérov roka 2023 podľa Wards Auto

© Autorské práva vyhradené

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Wards Auto #interiéry áut
Články podľa značiek