Pokračovanie článku: Vyhralo Lego! 12 faktov o pneumatikách, ktoré ste možno ani netušili

8. Pneumatika s najdlhšou plánovanou životnosťou

Pneumatiku Eagle GO Goodyear predstavil v podobe konceptu na štúdii mestského elektromobilu Citroën Oli a má vydržať 500 000 kilometrov. Jej najväčším tajomstvom je 11 mm hrubá vrstva behúňa, ktorý obsahuje vysoký podiel prírodného kaučuku, ktorý dáva vysokú odolnosť voči opotrebeniu. Navyše je vymeniteľný. Áno, Goodyear počíta s „protektorovaním“. Ale neľakajte sa. Počas pol milióna kilometrov sa tak má stať len dvakrát. Samotná kostra je stavaná na celých 500 000 kilometrov. Ďalšou zaujímavosťou Eagle GO je jeho udržateľnosť. Obsahuje totiž výlučne prírodné, obnoviteľné alebo recyklované materiály. Okrem spomínaného kaučuku aj slnečnicové oleje a živicu z borovice, ktoré nahrádzajú oleje získané z ropy. Oxid kremičitý, ktorý je vyrobený z popola ryžových šupiek, zas znižuje množstvo odpadu, ktorý by inak mieril na skládky.

Goodyear Eagle GO má životnosť pol milióna... Foto: Goodyear
Goodyear Eagle GO - 2022 Goodyear Eagle GO má životnosť pol milióna kilometrov. Jeho tajomstvom je mimoriadne odolná kostra a vymeniteľný behúň.

9. Pneumatiky na 15 minút jazdy

Špeciálne pneumatiky pre Bugatti Veyron boli navrhnuté na rýchlosť nad 400 km / h. Touto rýchlosťou je však možné na daných pneumatikách ísť len 100 kilometrov, respektíve 15 minút.

Pneumatiky na 15 minút jazdy maximálkou....
veyron Pneumatiky na 15 minút jazdy maximálkou....

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #pneumatiky #kolesá #Top 10
Články podľa značiek