Škoda Enyaq Explore More: Študentské auto je vonku. Ale nie celkom oficiálne

Z tohto asi Škoda radosť mať nebude. Študentský projekt Enyaq iV Explore More sa ukázal v plnej kráse skôr, než plánovala. Postarala sa o to externá spoločnosť, ktorá na projekte pracovala.

01.06.2023 18:00
debata (1)
Študenti zmenili Enyaq iV na praktický karavan... Foto: KPS Automobile
Škoda Enyaq iV Explore More - študenstský projekt 2023 Študenti zmenili Enyaq iV na praktický karavan pre digitálneho „samotára“. Má nadstavbu, markízu aj stan.

Aj tento rok navrhli žiaci škodováckej akadémie v Mladej Boleslavi študentské vozidlo. Už dávnejšie nás o tom informovala samotná Škoda a k tlačovej správe pribalila pár skíc. Tentoraz je základom projektu elektrické SUV Enyaq iV, ktoré sa premenilo na karavan pre takzvaných „digitálnych nomádov“, teda ľudí, ktorý nechcú byť pripútaní ku kancelárskemu stolu, ale pracovať na cestách.

Škoda Enyaq iV Explore More - študentský projekt 2023 Čítajte viac Škoda Enyaq iV Explore More: Študentský projekt mieri k ‘digitálnym nomádom‘

Projekt mal byť zverejnený koncom školského roka. My však môžeme novinku ukázať už dnes. Snímky finálneho experimentálneho vozidla totiž zverejnila firma KPS Automobile, ktorá sa zaoberá prestavbou áut na karavany. Aj študentský Enyaq iV totiž zamieril týmto smerom – zmenil sa na obytné vozidlo.

V interiéri je oveľa viac miesta. Nájdeme tu... Foto: KPS Automobile
Škoda Enyaq iV Explore More - študenstský projekt 2023 V interiéri je oveľa viac miesta. Nájdeme tu lôžko, kuchynku, pracovný stôl, odkladacie priestory aj veľkú obrazovku.

Enyaq iV nalakovaný do bielo-zelenej kombinácie dostal veľkú nadstavbu, ktorá zväčšila jeho výšku aj dĺžku. Tým sa, samozrejme, zväčšil aj vnútorný priestor. Zadné sedadlá tu už nenájdete. Namiesto toho je študentský Enyaq iV vybavený jedným lôžkom, odkladacími priestormi, kuchynkou aj obrazovkou a pracovným stolíkom. Komfort pri kempovaní zvyšuje výsuvná markíza a stan, ktorý je akousi predsieňou pred vstupom do auta.

Nechýba ani strešné okno, ktoré privádza do... Foto: KPS Automobile
Škoda Enyaq iV Explore More - študenstský projekt 2023 Nechýba ani strešné okno, ktoré privádza do obytného priestoru viacej svetla.

Nechýbajú ani elektrické zásuvky na spotrebiče, napokon, Enyaq je vybavený batériou s využiteľnou kapacitou 77 kWh. Dokáže tak napájať množstvo externých zariadení. Atmosféru zútulňuje drevená podlaha. Škoda už dávnejšie uviedla, že pri návrhu interiéru využili študenti ekologické a udržateľné materiály.

Škoda Enyaq iV 50 - 2023 Čítajte viac Škoda Enyaq iV 50: Nová základná verzia zoseká cenu pod 40 000 eur

Nepochybujeme o tom, že únik snímok spoločnosti KPS Automobile urýchli oficiálnu premiéru študentského projektu. Očakávať ju môžeme za pár dní. Na aute už vraj treba dokončiť len detaily. Spolu s oficiálnym odhalením sa dozvieme aj bližšie technické informácie.

Škoda Enyaq iV Explore More - študenstský...
Škoda Enyaq iV Explore More - študenstský...
+4Škoda Enyaq iV Explore More - študenstský...

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Škoda #Škoda Enyaq iV #študenstský projekt
Články podľa značiek