Peugeot predstavuje panoramic i-Cockpit. Bude mať 21 palcov

Už v septembri ukáže Peugeot novú generáciu modelu 3008. Pôjde o radikálnu zmenu. Zodpovedá tomu aj nový i-Cockpit, ktorý dostal prívlastok panoramic.

07.06.2023 12:00
debata
Nový panoramic i-Cockpit kombinuje 21-palcovú... Foto: Peugeot
Peugeot 3008 - panoramic i-Cockpit 2023 Nový panoramic i-Cockpit kombinuje 21-palcovú zakrivenú obrazovku s malým volantom.

Peugeot sa chystá na veľkú premiéru. Ďalšia generácia modelu 3008 sa totiž zmení na čistý elektromobil a čosi ako fastback. Možno skôr SUV-kupé. Transformácia zasiahne aj kabínu, kde sa objaví revolučný i-Cockpit s prívlastkom panoramic. Pôvodné dve obrazovky nahradí jediný zakrivený vysoko umiestnený megadisplej s uhlopriečkou 21 palcov, ktorý zastúpi aj funkciu head-up displeja. Uchytený je na konzolách, ktoré sú z pohľadu posádky neviditeľné. Displej panoramic i-Cockpitu má vysoké rozlíšenie a je rozdelený na tri sektory.

Peugeot - i-Cockpit Čítajte viac Prevratný i-Cockpit v Peugeotoch má 10 rokov. Nie každý si naň zvykol

Na ľavej strane sa zobrazujú všetky informácie, ktoré sa týkajú jazdy, v strede je 10 voľne programovateľných i-Toggles, kde si môže vodič zvoliť najpoužívanejšie funkcie. Pravá časť obrazovky, ktorá siaha takmer k spolujazdcovi, slúži klimatizácii, navigácii či multimédiám. Veľkým „vznášajúcim“ sa displejom to ale nekončí, pretože súčasťou panoramic i-Cockpitu je aj nový malý volant s kapacitnými ovládačmi s haptickou odozvou. Volant má tiež menšiu centrálnu časť a ramená navrhnuté tak, aby opäť vytvárali „levitujúci“ efekt.

Prepracovaná je aj stredová konzola. Peugeot z... Foto: Peugeot
Peugeot 3008 - panoramic i-Cockpit 2023 Prepracovaná je aj stredová konzola. Peugeot z nej odstránil ovládač prevodovky. Presunul ho na „palubovku“.

Tým, že väčšina funkcií je integrovaná do volantu a megadispleja, využil Peugeot stredovú konzolu na viac odkladacích priestorov. Dokonca z nej odstránil aj joistick prevodovky. Ten sa presunul priamo na palubnú dosku, hneď vedľa tlačidla stop/štart. Výrazne technologický vzhľad kabíny podporí ambientné osvetlenie v ôsmich farbách, ktoré sa tiahne celou šírkou palubnej dosky a prechádza do výplní dverí. Integrované je vo vysokokvalitnom hliníkovom obložení. Nový Peugeot 3008 ukáže Peugeot vo svetovej premiére v septembri.

Peugeot 3008 - panoramic i-Cockpit 2023
Peugeot 3008 - panoramic i-Cockpit 2023
+4Peugeot 3008 - panoramic i-Cockpit 2023

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Peugeot #Peugeot 3008 #i-Cockpit
Články podľa značiek