Toyota C-HR: Nová generácia je za rohom. Má opäť rozvíriť vášne

Toyota láka na premiéru druhej generácie SUV C-HR. Prvá snímka naznačuje, že nebude ďaleko od konceptu.

15.06.2023 18:00
Toyota C-HR - 2023 avízo Foto:
Nová Toyota C-HR nemá ostať nič dlžná futuristickému charakteru prvej generácie. Bude vraj ešte výstrednejšia.
debata

Toyota sa nám roky spájala s nevýrazným, konzervatívnym a nekonfliktným dizajnom. Až prišiel rok 2014, keď na autosalóne v Paríži zažiaril koncept C-HR. Vtedy však len málokomu napadlo, že sa pozerá na takmer sériové auto. Na pomery Toyoty a vlastne nielen jej vyzeralo príliš provokatívne, príliš odvážne a príliš futuristicky na to, aby zamierilo na výrobné linky. Lenže presne to sa o dva roky neskôr stalo a z C-HR bol čoskoro európsky hit Toyoty. A podobne to má byť s druhou generáciou, ktorú japonská automobilka predstaví 26. júna. To napriek tomu, že tá prvá ešte nestihla ani len zostarnúť.

Toyota C-HR Prologue Concept - 2022 Čítajte viac Toyota C-HR Prologue: Drzý koncept je na ceste k výrobným linkám

Už pri vlaňajšom koncepte C-HR Prologue, ktorý ukázal ešte extrovertnejší dizajn, Toyota tvrdila, že sériové auto mu bude veľmi podobné. A teraz to potvrdzuje prvý „teaser“, ktorý zachytáva zadnú časť. Tiež disponuje tenkým diódovým pásom so svietiacim nápisom C-HR, ktorý lemuje odtrhovú hranu. Takže opäť sa je na čo tešiť. Viac, bohužiaľ, o novinke nevieme. Toyota len konštatovala, že pôjde o „rafinované kompaktné SUV, ktoré zaujme ostrými dizajnovými krivkami a ponúkne supermoderné technológie“. Novou informáciou je, že C-HR by mohlo existovať vo dvoch verziách. Okrem priameho nástupcu aj vo verzii predĺženej o 20 centimetrov a čisto elektrickým pohonom.

A takto vyzeral koncept C-HR Prologue, ktorý... Foto: Toyota
Toyota C-HR Prologue Concept - 2022 A takto vyzeral koncept C-HR Prologue, ktorý nemal byť výrazne odlišný od sériovej novinky.

Hybridný pohon bude pravdepodobne pochádzať z piatej generácie Priusu, hoci v Európe je z neho výlučne plug-in hybrid. Očakávame teda motory 1,8 Hybrid a výkonnejší 2,0 Hybrid v kombinácii s malou batériou. Silnejšia verzia by mohla mať až 144 kW. Kedy Toyota uvedie nové C-HR na trh, zatiaľ neprezradila. Viac sa dozvieme už o dva týždne.

Predstavenie konceptu Toyota bZ4X

Video

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Toyota #Toyota C-HR
Články podľa značiek