Jeep Gladiator 6x6 Esteem Custom: Americký kolos čaká na apokalypsu

Čosi také môže vzniknúť len za Atlantikom. Šesťkolesový Gladiator prekonáva všetky doterajšie prestavby pikapu americkej značky. Pod rukami tunera Esteem Custom z Floridy sa zmenil na skutočné monštrum.

26.06.2023 18:00
debata
Tento Jeep Gladiator má toľko úprav, že chvíľu... Foto: Esteem Custom
Jeep Gladiator 6x6 Esteem Custom - 2023 Tento Jeep Gladiator má toľko úprav, že chvíľu váhate, či ide naozaj o Jeep. Nová je maska, nárazníky, kolesá aj ochranné rámy.

Americký úpravca Esteem Custom je známy trojnápravovými úpravami full-seze Truckov od Toyoty, Ramu alebo Fordu. V prípade Jeepu však zašiel oveľa ďalej. Tuningom Gladiatora prekonal nielen všetky konkurenčné úpravy, ale aj všetky vlastné. Je akoby pripravený pre hollywoodsky „trhák“ na tému konca sveta. Stačí sa pozrieť na jeho agresívnu prednú masku s dodatočnými LED svetlami či na zabudovaný navijak v jeho oceľovom nárazníku. Blatníky takmer zmizli, takže obrovské kolesá Forgiato s priemerom 44 palcov vyčnievajú mimo karosérie. A je ich rovno šesť, pretože Gladiator od Esteem Custom má tri hnané nápravy. Pre prípad náročných podmienok chráni kabínu robustný rám. Ten je taký masívny, že zmenšuje aj priehľad cez čelné okno.

Zvýšený pneumatický podvozok, tri nápravy a... Foto: Esteem Custom
Jeep Gladiator 6x6 Esteem Custom - 2023 Zvýšený pneumatický podvozok, tri nápravy a terénne pneumatiky s priemerom 44 palcov zaručia tomuto monštru neskutočné schopnosti v teréne.
Jeep Gladiator - 2020 Čítajte viac Jeep Gladiator: Wrangler s korbou mieri do Európy. Tankovať bude len naftu

Nastaviteľný pneumatický podvozok je extrémne zvýšený, takže prejazd obrovských nerovností mu problémy robiť nebude. Apokalyptický Jeep obliekol úpravca do efektnej čierno-oranžovej kombinácie. Zlovestne pôsobia aj zatmavené okná. A keďže celé vozidlo je dlhšie ako originál, má aj väčšiu ložnú plochu, na ktorej sú inštalované držiaky na príslušenstvo. Nechýba dokonca ani strešný stan na špeciálnej konštrukcii. Bohužiaľ, Esteem Custom zatiaľ nezverejnil žiadne bližšie informácie, takže nepoznáme výkon, dynamiku ani terénne parametre, ako napríklad stúpavosť, prejazdové uhly, náklony alebo brodivosť. Šušká sa však, že srdcom brutálneho Gladiatora by mal byť poriadne „vytunený“ kompresorový 8-valec s výfukom od firmy Magnaflow. Cena by sa mohla pohybovať na hranici 200 000 dolárov.

Jeep Gladiator 6x6 Esteem Custom - 2023
Jeep Gladiator 6x6 Esteem Custom - 2023
+5Jeep Gladiator 6x6 Esteem Custom - 2023

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Jeep #Jeep Gladiator #Esteem Custom #Jeep Gladiator 6x6
Články podľa značiek