BMW M5 Touring: Mníchov potvrdil ďalšie šialené kombi. Techniku si asi požičia z XM

Divízia BMW M len nedávno predstavila BMW M3 Touring, či vlakové SUV XM, no už horúčkovito pracuje na novej generácii M5, dokonca aj na jeho praktickej verzii kombi. Tá má podkúriť najmä Audi RS6.

10.07.2023 18:00
debata
BMW oficiálne potvrdilo príchod M5 Touring.... Foto: BMW
BMW M5 Touring - 2023 BMW oficiálne potvrdilo príchod M5 Touring. Zatiaľ toto ostré kombi skrýva pod plachtou. Strhne ju až budúci rok.

BMW len nedávno ukázalo novú generáciu sedanu radu 5. Na premiéru kombi si budeme musieť ešte počkať. Napriek tomu už mníchovská automobilka informuje o jeho ďalších verziách. A nielen o elektrickom deriváte i5. Vo vysokom štádiu vývoja je totiž aj ostrá verzia M5. A čo viac, chystá aj ako kombi M5 Touring. To bude skutočne raritou, pretože sériové M5 Touring malo BMW v ponuke naposledy v rokoch 2006 až 2010 ešte na základoch generácie E61. Vráti sa teda po viac ako dekáde. Ako inak, cieľom je podkúriť Audi RS6, ktoré nemá v triede superkombi žiadneho súpera.

BMW M3 Touring - 2022 Čítajte viac BMW M3 Touring prepisuje históriu. Kombi snov dá stovku za 3,6 s!

BMW potvrdilo, že M5 Touring dorazí na trh v roku 2024 a že okrem extrémnej dynamiky ponúkne aj výnimočný komfort na dlhé vzdialenosti a praktický kufor. O technike toho zatiaľ veľa nevieme. Isté je len to, že nová generácia M5 sa nezaobíde bez elektrifikácie . Ako však vieme, tá môže fungovať skôr v prospech dynamiky ako ekológie. Takže o výkon sa báť netreba. Podobne, ako pri novom 8-valcovom SUV XM, ktoré dáva kombináciou spaľovacieho motora a elektromotora famóznych 550 kW a rovných 1 000 Nm krútiaceho momentu.

Takto si nové M5 Touring predstavuje skvelý... Foto: Kolesa.ru
BMW M5 Touring - ilustrácia 2023 Takto si nové M5 Touring predstavuje skvelý ilustrátor Nikita Chuicko. Ľadvinky si „požičal“ z brutálneho SUV BMW XM. Napokon, technikou nemusia byť tieto dve autá od seba ďaleko.
BMW M5 Touring - ilustrácia 2023 Foto: Kolesa.ru
BMW M5 Touring - ilustrácia 2023 BMW M5 Touring - ilustrácia 2023

A nie je vôbec vylúčené, že identická technológia zavíta pod kapotu em-päťky. So šesťvalcom, tak ako v prípade nového Mercedesu-AMG E 63, v Mníchove nerátajú. Predstavu o dizajne novinky si môžeme urobiť vďaka webu Kolesu.ru, ktorý sa na základe oficiálnych snímok sedanu radu 5 podujal vykresliť jeho sériovú podobu. Nemusí byť ďaleko od reality. Okrem agresívnych nárazníkov a rozšírených blatníkov zaujmú ilustrácie najmä prednými ľadvinkami odvodenými z XM. Ostrej novinke by nepochybne svedčali.

BMW XM Label Red - 2023 Čítajte viac BMW XM Label Red: Toto excentrické SUV dá stovku za 3,8 sekundy

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #BMW #BMW M5 #BMW M5 Touring
Články podľa značiek