Policajti budú jazdiť na elektrických Enyaqoch. Prvých 24 si už prevzali

Policajti si objednali elektrický Enyaq so 62 kWh batériou a s dojazdom 375 až 397 km. Všetky sú vybavené tepelným čerpadlom.

18.07.2023 13:00
Policajné elektromobily Škoda Enyaq 60 Loft Foto:
Ministerstvo vnútra sa bude môcť pochváliť najväčšou elektrickou flotilou v štátnej správe.
debata (7)

Vyzerá to tak, že polícia sa začína elektrifikovať – aspoň pokiaľ ide o jej vozový park. Po plug-in hybridných Toyotách totiž siahla rovno po čistých elektromobiloch . A nie v malom počte – spolu ministerstvo vnútra kúpilo až 83 elektrických automobilov Škoda Enyaq.

Policajné elektromobily Škoda Enyaq 60 Loft
Policajné elektromobily Škoda Enyaq 60 Loft
+4Policajné elektromobily Škoda Enyaq 60 Loft

Konkrétne ide o modely Škoda Enyaq 60 Loft. Číslo v ich názve znamená, že majú batériu s kapacitou 62 kWh, ktorá im poskytuje dojazd na elektrický pohon v rozmedzí 375 až 397 km podľa kombinovanej normy WLTP. Čo je však dôležitejšie, všetky sú vybavené tepelným čerpadlom, ktoré zvyšuje efektivitu využitia batérií v zimnom období, čo má pozitívny vplyv na dojazd.

Video: Šéfdizajnér interiérov Škody hovorí o Enyaqu a budúcnosti áut:

Koncom minulého týždňa si policajti prevzali prvých 24 Enyaqov a podľa našich informácií by si ďalšie mali prevziať niekedy koncom augusta, respektíve v septembri. Všetky budú neoznačené a mali by byť rozmiestnené prakticky po celom Slovensku. Majú predĺženú záruku a predplatený servis, zimné originálne disky s pneumatikami, metalickú farbu a hasiaci prístroj.

Po skompletovaní dodávky sa ministerstvo vnútra bude môcť pochváliť vôbec najväčšou elektrickou flotilou v štátnej správe na Slovensku..

© Autorské práva vyhradené

7 debata chyba
Viac na túto tému: #elektromobily #policajné autá #elektrifikácia #Škoda Enyaq #Enyaq Loft
Články podľa značiek