Tesla ‘prezliekla‘ svoj Cybertruck za konkurenčný Ford F-150. Nik nevie, čo tým sleduje

Na internete sa začali šíriť fotografie elektrického pikapu Tesly, ktorý má na sebe kamufláž, pripomínajúcu legendárny Ford F-150. Nejde o nezávislý žart, pretože poznávacia značka prototypu jasne dokazuje, že za maskovaním Cybertrucku je priamo Tesla.

08.08.2023 16:00
debata
Prototyp Tesly Cybertruck sa objavil na... Foto: Twitter
Tesla Cybertruck - kamufláž Prototyp Tesly Cybertruck sa objavil na sociálnych sieťach v podobe, ktorá má pripomínať konkurenčný Ford F-150. Že by išlo o nejakú formu reklamy, ktorú Musk doteraz odmietal?

Elon Musk má zmysel pre humor. Dokázal to nielen vystrelením svojej starej Tesly Roadster do vesmíru, ako balast rakety Falcon Heavy aj so Starmanom za volantom, ale najnovšie zvláštnou úpravou očakávaného pikapu Tesla Cybertruck, ktorý jazdí naložený na odťahovke s veľmi zvláštnou kamuflážou. Tá totiž napodobňuje konkurenčný Ford F-150, najpredávanejšie auto v USA a najväčšiu legendu vo svete pikapov. Nik presne netuší, o čo ide, ale s najväčšou pravdepodobnosťou stojí za týmto vtipom Tesla, pretože registračné číslo je pridelené práve jej.

Tesla Čítajte viac Nehorázne. Tesla vytvorila tajný tím na potláčanie sťažností zákazníkov

Samozrejme, hranatý tvar Cybertrucku je taký originálny, že ani kamufláž neutají pôvod tohto auta. No sú tu podobné kľučky, svetlá, dorobené kruhové blatníky či náznaky okien, jednoznačne inšpirované Fordom F-150. Uvidíme, čo má Musk za lubom. Komentáre k snímkam zmieňujú, že môže ísť o odplatu za posmešky, ktoré mal Jim Farley, šéf Fordu, na adresu Cybertrucku. „Ak chcel Musk navrhnúť pikap pre ľudí zo Silicon Valley, dobre. Ja ale takéto autá nevyrábam. Vyrábam autá pre skutočných ľudí, ktorí robia skutočnú prácu,“ povedal Farley.

cybertruck Čítajte viac Tesla vyrobila svoj prvý Cybertruck. Mešká s ním dva roky

Pripomeňme, že Tesla Cybertruck mala prísť na trh už v roku 2021, no len minulý mesiac zišiel z linky prvý sériový exemplár. Auto svojimi futuristickými tvarmi pripomína špeciál pre postapokalyptický hollywoodsky trhák. Na rozdiel od väčšiny pikapov, teda aj F-150, má samonosnú karosériu, ktorá je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele. Najvýkonnejšia verzia s trojicou elektromotorov má mať zrýchlenie z 0 na 100 km/h pod tri sekundy. Napriek tomu, že Tesla predstavila Cybertruck už v roku 2019, Fordu sa ju podarilo predbehnúť so svojím elektrickým F-150 Lighting. Šušká sa tiež, že s Cybertruckom má Tesla vážne technické problémy.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Ford #Tesla #Ford F-150 #Tesla Cybertruck
Články podľa značiek