VIDEO: Drogy, krádež, útek. Motorkár unikal policajtom 160 km/h po Bratislave, potom peši

Jazda dvoch motorkárov v pondelok po polnoci v Bratislave nabrala dramatický zvrat, keď ich policajti chceli skontrolovať. Dupli na to.

29.08.2023 21:39
debata (13)
Zbesilý útek motorkára, namerali mu na Ružinovskej v Bratislave 160 km/h
Video

„Hliadka policajtov druhého bratislavského okresu spozorovala včera (28.08.2023) krátko pred 01.30h na Kazanskej ulici dva motocykle idúce vedľa seba, pričom jeden z motocyklov nemal namontované tabuľky s EČV. Nakoľko sa vodič v tomto prípade dopustil priestupku, rozhodli sa ho zákonným spôsobom za využitia výstražného svetelného a zvukového znamenia zastaviť. Obaja vodiči však prudko zrýchlili a hliadke začali unikať vo vysokej rýchlosti,“ uviedli policajti Bratislavského kra­ja.

„Vodiči nerešpektovali žiadne dopravné značenia, ani opakované výzvy k zastaveniu a vo vysokej rýchlosti ohrozovali ostatných účastníkov cestnej premávky. Na ulici Mlynské Nivy sa rozdelili, pričom hliadka PZ prenasledovala vodiča motocykla ktorý mal namontované EČV nakoľko im bol bližšie. Prenasledovanie pokračovalo do mestskej časti Petržalka, následne po Panónskej ceste v smere do centra Bratislavy, pričom vodič motocykla v úseku mosta SNP prešiel do protismernej časti vozovky, kde priamo ohrozoval iných účastníkov cestnej premávky. Vysokou rýchlosťou unikal centrom Bratislavy, následne prešiel až do mestskej časti Ružinov, kde na Ružinovskej ulici zoskočil z motocykla a dal sa na útek v smere do parku Andreja Hlinku. Policajti muža však dobehli, obmedzili na osobnej slobode a eskortovali na policajné oddelenie,“ popísali situáciu policajti.

Zistili, že jeho motocykel KTM 690 DUKE bol ukradnutý v Rakúsku a EČV nebolo pre túto motorku. Po lekárskom vyšetrení zistili, že motorkár mal v krvi amfetamín, metamfetamín a MDMA.

13 debata chyba
Viac na túto tému: #doprava
Články podľa značiek