ACEA: Aká je pravda o emisnej norme Euro 7? Toto je 7 otázok a odpovedí

Prechod na elektromobilitu je pre výrobcov automobilov náročný časovo aj investične. Lenže kým sa plnohodnotne zamerajú na elektrické autá, budú musieť vyrábať tie spaľovacie a podľa novej emisnej normy Euro 7.

12.09.2023 05:00
JATO Dynamics - emisie 2019 Foto:
Nová emisná norma Euro 7 má vstúpiť do platnosti v júli 2025.
debata (27)

Nová emisná norma Euro 7 má vstúpiť do platnosti v júli 2025. Automobilky sa však nemajú šancu na ňu poriadne pripraviť, lebo európske úrady ešte stále nezverejnili jej konečné znenie. Okrem časového tlaku je nové nariadenie zaťažujúce pre výrobcov aj preto, lebo nejde len o úpravu predchádzajúcej normy Euro 6/VI, ale o kompletne nový súbor pravidiel, ktoré sú oveľa prísnejšie.

ADAC - test emisií RDE Čítajte aj ACEA: Náklady na Euro 7 budú 10-krát vyššie, ako tvrdí Brusel

Európske združenie výrobcov automobilov (ACEA) zhrnulo najpálčivejšie otázky a pridalo aj odpovede. Z pohľadu automobiliek ide totiž o existenčný problém, lebo nová norma ich núti investovať nemalé prostriedky do techniky, ktorú budú vyrábať a ponúkať iba niekoľko rokov a navyše jej využitie sa obmedzí len na región Európy, keďže inde vo svete sú emisné pravidlá miernejšie. Spomínané otázky a odpovede nájdete na nasledujúcich stranách.

© Autorské práva vyhradené

27 debata chyba
Viac na túto tému: #ACEA #elektromobilita #emisná norma Euro 7 #Euro 7
Články podľa značiek