Vynovený SsangYong Tivoli sa už predáva na Slovensku. Cenu má zaujímavú

Modernizované Tivoli prichádza na náš trh aj v predĺženej verzii Grand s vyše 700-litrovým kufrom.

14.09.2023 14:00
SsangYong Tivoli Grand (2023) Foto:
SsangYong Tivoli zaujme najmä pomerom cena/hodnota. Na foto je predĺžená verzia Grand, taktiež dostupná na Slovensku.
debata

SsangYong uviedol na slovenský trh faceliftovaný model Tivoli a jeho kombi verziu Tivoli Grand. Nadväzuje tak na úspech predchádzajúcich verzií týchto modelov. Ich tradičnou prednosťou zostáva pomer cena/hodnota. Stačí uviesť konkrétne čísla: Tivoli je veľkosťou porovnateľné napríklad so Škodou Kamiq alebo Hyundaiom Kona, avšak štartuje s cenou už od 17 790 eur.

Kým sa však dostaneme k cenám, pozrime sa, čo sa na aute zmenilo. Nová je celá predná časť vrátane masky, nárazníka aj kapoty. Väčšina chladiaceho vzduchu bude teraz privádzať k chladičom veľký spodný otvor, kým ten pod kapotou je úzky. Novú, jednoduchšiu grafiku majú aj svetlá. Zboku upútajú pozornosť pozmenené prahy, a najmä vynovený dizajn 18-palcových diskov kolies. Na zadnom veku sa skvie veľký nápis Tivoli.

SsangYong KG Tivoli - 2023
SsangYong KG Tivoli - 2023
+18SsangYong KG Tivoli - 2023

Interiér má prepracovanú stredovú konzolu. To najmä kvôli 9,25-palcovej obrazovke infotainmentu a novým kapacitným ovládačom, ktoré nahradili pôvodné analógové. Nový je aj panel klimatizácie, opäť bez otočných ovládačov. Lepšia je aj grafika digitálneho prístrojového panela s uhlopriečkou 10,25-palca.

A teraz sa pozrime na ceny. Za štartovaciu vyššie spomenutú cenu 17 790 eur dostanete auto s 1,5-litrovým turbo motorom s výkonom 163 koní a maximálnym krútiacim momentom 280 Nm, LED svetlá vpredu aj vzadu, tempomat, klimatizáciu, kožený volant s integrovaným ovládaním audio systému, elektronické ovládanie predných aj zadných okien a a silnú bezpečnostnú výbavu.

SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI (2023) Čítajte viac Test: SsangYong Korando. Auto, ktorého by sa mali európske SUV začať báť

Spolu s Tivoli prichádza na trh vo vylepšenej podobe aj jeho väčšia verzia s prívlastkom Grand. Aj tá sa so základnou cenou zmestila s vyššie spomenutým 1,5-litrovým benzínovým turbomotorom pod 20-tisícovú hranicu, stojí 19 590 eur. Tento model sa môže pochváliť naozaj veľkým batožinovým priestorom s objemom 720 litrov, ktorý sa dá po sklopení zadného radu sedadiel rozšíriť až na 1 440 litrov.

SsangYong Tivoli Grand (2023)
SsangYong Tivoli Grand (2023)
+7SsangYong Tivoli Grand (2023)

Okrem mimoriadneho batožinového priestoru a atraktívnej cenovky ponúka Tivoli Grand celý rad pokročilých bezpečnostných technológií a asistentov, Smart Audio Multimedia systém s 8“ dotykovým displejom, LED svetlá denného svietenia (predné a zadné), zadnú parkovaciu kameru, 6 airbagov, tempomat, klimatizáciu, elektrické ovládanie predných aj zadných okien etc.

Veľkou výhodou modelu Tivoli je ľubovoľná možnosť kombinácie pohonu – k dispozícii sú verzie s jednou aj dvomi poháňanými nápravami a s manuálom a aj automatom.

debata chyba
Viac na túto tému: #SsangYong Tivoli #Tivoli Grand
Články podľa značiek