Kto má väčší? Putin a Kim si na kozmodróme Vostočnyj porovnávali Aurus s Maybachom

Ruský prezident Vladimir Putin a kórejský vodca Kim Čong-un sa počas stretnutia na kozmodróme Vostočnyj tvárili ako starí dobrí priatelia. Kim dokonca prejavil záujem pozrieť si Putinov „rolls“. A ten mu ho rád ukázal. Komentátor hlavnej ruskej televízie Rossija 1 bol priam vzrušený.

15.09.2023 06:00
Vladimir Putin a Kim Čong-un Foto:
Kim Čong-un prejavil veľký záujem prezrieť si ruskú vládnu limuzínu Vladimira Putina. A Putin mu rád vyhovel.
debata (49)

Nedávno navštívil kórejský vodca Kim Čong-un ruský kozmodróm Vostočnyj, aby sa tam stretol s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Ako vieme, cieľom návštevy bola spolupráca v oblasti vesmírneho programu, pretože KĽDR má záujem vyslať do vesmíru satelity, a tiež vo vojenskej oblasti, pretože Moskva, ktorá vedie „špeciálnu vojenskú operáciu“ proti Ukrajine už rok a pol, nutne potrebuje zbrane a muníciu. Takže sa netreba čudovať, že diktátori dvoch krajín zasiahnutých sankciami sa k sebe počas stretnutia správali ako starí dobrí priatelia a častovali sa mnohými komplimentmi.

Aurus Senat - Vladimir Putin Čítajte viac Ruský Aurus žije už len vďaka ‘KGB‘. Inak by bolo po ňom

„Pripime si na budúce posilnenie spolupráce a priateľstva medzi našimi krajinami,“ povedal Putin a zdvihol pohár. „Na blaho a prosperitu našich krajín, na zdravie predsedu (Kima) a všetkých prítomných,“ dodal. Putin v prípitku. Takisto vyzdvihol historické väzby Moskvy a Pchjongjangu a citoval ruské príslovie, že „starý priateľ je lepší ako dvaja noví“. „Naše vzťahy boli nadviazané ešte v čase boja Kórey za slobodu v roku 1945, keď sovietski a kórejskí vojaci bojovali bok po boku proti japonským militaristom,“ povedal Putin.

Takto obdivoval Kim Čong-un Putinovú limuzínu

Video

Kim zas ponúkol Putinovi „plnú podporu“ pre údajne „svätý boj“, ktorý Moskva vedie v záujme ochrany svojich bezpečnostných záujmov. Zároveň ocenil ruskú armádu za jej „hrdinstvo“ v bojoch na Ukrajine. Kim však zaujal už pár dní predtým, keď tesne pred cestou do Ruska vypálil do mora dve balistické strely krátkeho doletu. Bola to jasná provokácia, pretože takéto testy zakazuje KĽDR rezolúcia Bezpečnostnej rady OSN. Ešte pred spoločnými rozhovormi na kozmodróme si Putin s Kimom pozreli odpaľovaciu rampu, kde sa oboznámili s procesom montáže ruskej nosnej rakety typu Angara.

A takto sa vyváža diktátor Kim Čong-un

Video

Práve na kozmodróme Vostočnyj sa odohrala aj jedna neformálna udalosť. Každý zo štátnikov dorazil totiž na miesto aj so svojou limuzínou. Kim sa vytasil s Maybachom 62, ktorý pricestoval spolu s ním v jeho slávnom obrnenom vlaku. Okrem limuzíny sa do dvadsiatich vagónov zmestila aj helikoptéra. Otázka je, ako sa Kim k Maybachu dostal, keďže tovar tohto druhu podlieha sankciám. Ruský prezident zas prišiel na stretnutie vo svojej limuzíne Aurus Senat. Kim o ňu prejavil veľký záujem a Putin mu rád vyhovel. Video ukazuje, ako si kórejský vodca sadá do zadnej časti vozidla, a ruský diktátor mu s radosťou auto predstavuje. Celé to sleduje nadšený, priam vzrušený reportér televízie Rossija 1.

Kim Čong-un - autá Čítajte viac Ako pašuje Kim Čong-un luxusné autá do Severnej Kórey? Tu je 'manuál'

Nie je vylúčené, že nakoniec jeden z mála vyrobených Aurusov, ktorých produkciu brzdí nedostatok komponentov zo zahraničia, skončí v Kimovej garáži. Zatiaľ sa diktátori obdarovali inak. „Putin dal Kimovi pušku z najkvalitnejšej ruskej produkcie. Na odplatu dostal od Kima pušku severokórejskej výroby,“ povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov a dodal, že Putin Kimovi daroval aj „rukavicu zo skafandra, ktorý bol niekoľkokrát vo vesmíre“. Horšie bude, ak sa začnú obdarovávať skutočnými zbraňami. Severná Kórea má nepochybne množstvo munície ruského typu, ktorá by mohla znamenať veľké nebezpečenstvo pre Ukrajinu. Tak ako severokórejské satelity vo vesmíre, vynesené pomocou ruských technológií.

Naenara - nová severokórejská značka Čítajte viac Severná Kórea ide vyrábať moderné autá! Vydala už prospekt

© Autorské práva vyhradené

49 debata chyba
Viac na túto tému: #Kim Čong-un #Vladimir Putin #Maybach #Aurus #Aurus Senat #Maybach 62
Články podľa značiek