Škoda Karoq končí na linkách v Bratislave. Vytlačili ju Superb s Passatom

Po troch rokoch skončí bratislavský závod Volkswagenu výrobu Škody Karoq. Prednosť pred kompaktným SUV dostali dve novinky strednej triedy.

08.12.2023 12:00
Škoda Karoq - výroba Bratislava 2020 Foto:
Škodu Karoq montovali v bratislavskom Volkswagene od jesene 2020. Vzniklo tu približne 65 000 kusov.
debata

Od jesene 2020 schádza z výrobných liniek závodu Volkswagen v Bratislave aj kompaktné SUV Škoda Karoq. Českej Škode pomohla slovenská fabrika dosiahnuť vyššiu produkciu tohto modelu, keďže kapacity v závode v Kvasinách nestačili na uspokojenie dopytu. Karoq sa však nevyrábal v Devínskej Novej Vsi kompletne, tak ako ostatné modely. Nalakované karosérie sa dodávali z Českej republiky a v Bratislave k nim pridali podvozkovú časť. Takto vzniklo v priebehu troch rokov asi 65 000 vozidiel.

Škoda Octavia Pro - 2021 Čítajte viac Kedy dorazia nové Škody? Čoskoro uvidíme Superb, Kodiaq, dokonca aj Octaviu

Teraz však VW Bratislava oznámil, že 20. decembra Karoq na linkách v Devínskej Novej Vsi skončí. Dôvod je prostý. Ako vieme, v Bratislave už spustili výrobu dvoch kľúčových noviniek – novej Škody Superb a Volkswagenu Passat. A ten montujú práve na linke, kde skladali Karoq. Ešte pred ním tu vyrábali malé mestské modely Škoda Citigo, VW Up! a Seat Mii. Okrem výroby Karoqu v Kvasinách spustí Škoda jeho produkciu v budúcom roku v Kazachstane, kde bude montovať aj Kodiaq, Kamiq a Octaviu.

Škoda Karoq - výroba Bratislava 2020
Škoda Karoq - výroba Bratislava 2020
+9Škoda Karoq - výroba Bratislava 2020

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Škoda #Škoda Karoq #Volkswagen Bratislava
Články podľa značiek