Ruské rakety zničili predajne áut v Kyjeve. Bojí sa Putin nových Citroënov?

Rusi útočia na všetko. Ciele si nevyberajú. Sú vari predajne áut v Kyjeve strategickými objektmi?

05.01.2024 16:00
debata (24)
Aj toto sú podľa Rusov strategické ciele –... Foto: Radio nSvoboda (Liberty)
Kyjev - zničené predajne áut Aj toto sú podľa Rusov strategické ciele – predajne áut v Kyjeve... Takto dopadol showroom Citroënu.

Počas sviatkov došlo k zintenzívneniu ruských útokov na Ukrajinu. Stovky rakiet a dronov dopadali a dopadajú najmä na dve najväčšie mestá Ukrajiny – na Kyjev a Charkov. Civilné obete sprevádzajú aj obrovské materiálne škody. A to na objektoch, ktoré len ťažko označiť za vojenské alebo strategické ciele. Ako informuje Ukrajinská Pravda, v utorok došlo napríklad k poškodeniu dvoch predajní áut v Kyjeve.

Pozrite si, ako skončili predajne áut v Kyjeve po ruských útokoch

Prvou bol showroom značky Citroën spoločnosti Citroën 38 RA v štvrti Podilskyj. Ide o jednu zo štyroch predajní francúzskych áut v hlavnom meste a pravdepodobne tú najnovšiu. Ako totiž informuje tlačová agentúra Interfax-Ukrajina s odvolaním sa na zastúpenie Stellantisu, otvorená bola len v roku 2020 a spĺňa, presnejšie spĺňala, najnovšie štandardy prevádzok Citroënu. Poškodená bola strecha aj priečelie. Predajňu plánuje ukrajinský díler opraviť a čo najskôr otvoriť.

Čo nezvládli rakety, dokončili plamene z... Foto: Radio Svoboda (Liberty)
Kyjev - zničené predajne áut Čo nezvládli rakety, dokončili plamene z batérií elektromobilov.

Ťažšie to budú mať ich kolegovia zo spoločnosti Atlant Motors Energy, ktorá sa zaoberala dovozom a predajom elektromobilov značiek Volkswagen, Honda, Toyota, Audi, Nissan, Kia, Mercedes-Benz, Zeekr, BYD a Polestar na Ukrajinu. Zväčša z Číny. Predajňa sa nachádzala na tej istej ulici ako showroom Citroënu. Na videu je vidieť nielen vážne poškodenú budovu, ale aj poškodené elektromobily. Čo nezničil výbuch, dokončili plamene z batérií.

Rolf - ruský predajca áut Čítajte viac Putin znárodnil najväčšieho ruského predajcu áut

© Autorské práva vyhradené

24 debata chyba
Viac na túto tému: #Citroen #Kyjev #vojna na Ukrajine #raketové útoky
Články podľa značiek