Čínsky útok na Európu začal. Tisíce elektroáut značky BYD dorazili do Nemecka

Do Nemecka práve dorazilo tritisíc áut čínskej značky BYD. Budú sa na nich voziť aj účastníci majstrovstiev Európy vo futbale.

29.02.2024 16:00
byd ship Foto:
BYD Explorer No.1 už kotví v nemeckom prístave.
debata (45)

Čínskou automobilkou, ktorá to s útokom na Európu myslí najvážnejšie, je aktuálne zrejme BYD, mimochodom najväčší výrobca elektromobilov na svete. Stačí sa pozrieť na správy, ktoré sme publikovali v poslednom období: čínsky model BYD Atto „zvalcoval“ švédsky trh, BYD oficiálne potvrdil, že postaví svoju prvú európsku fabriku v Maďarsku, BYD bude oficiálnym partnerom majstrovstiev Európy vo futbale, BYD buduje flotilu megalodí na transoceánsky prevoz áut, BYD v rakúskom štátnom tendri „vymazal“ všetkých európskych konkurentov, BYD predstavil konkurentov pre európske ikony Mercedes-Benz triedy G a Land Rover Defender… a to zďaleka nie je všetko.

BYD Explorer No 1 - obria loď na prepravu áut Čítajte viac Čínsky BYD má prvú megaloď na autá. ‘Prieskumník‘ už pláva do Európy

Len pre zaujímavosť – BYD sa už prezentoval aj na Slovensku. V polovici novembra sme sa zúčastnili tlačovej konferencie, kde čínska automobilka predstavila elektrickú dodávku a elektrické nákladné autá, ktoré už ponúka na Slovensku, vrátane servisu a bezproblémového prístupu k náhradným dielom. Písali sme o nej tu:

BYD ETM6 Čítajte viac A je to tu. Najväčšia čínska automobilka začína u nás predávať elektronákladiaky

Aktuálne sa objavila správa, že prvá veľká zásielka automobilov značky BYD práve dorazila do Nemecka – na najväčší európsky automobilový trh. Tisíce áut s logom BYD na kapote priviezla začiatkom týždňa po zastávke v holandskom prístave Vlissingen nákladná loď do nemeckého prístavu Bremerhaven. Približne tritisíc áut priviezla loď BYD Explorer No.1, prvá z flotily 8 nákladných lodí, ktoré budú tvoriť prepravnú flotilu koncernu BYD. Nadšení z toho nie sú veľkí európski automobiloví výrobcovia, ktorí čínskym značkám nedokážu z hľadiska ceny zatiaľ vôbec konkurovať.

BYD Atto 3 - EU 2023 Čítajte viac Čínsky BYD v rakúskom tendri zvalcoval európskych konkurentov. Nemali šancu

Veľká dodávka do Nemecka súvisí aj s tým, že, ako sme už napísali vyššie, BYD patrí k hlavným partnerom majstrovstiev Európy vo futbale, ktoré už onedlho začnú práve v Nemecku. práve na autách tejto značky sa v rámci nich budú voziť účastníci a dôležití hostia tejto akcie.

© Autorské práva vyhradené

45 debata chyba
Viac na túto tému: #BYD #čínske elektromobily #lacné čínske autá #dovoz áut z Číny
Články podľa značiek