Pokračovanie článku: Driver Power: 10 najspoľahlivejších rodinných áut podľa britských motoristov

5. Nissan Leaf – 96.69 %

Nissan Leaf Foto: Nissan
Nissan Leaf Nissan Leaf

Jediným elektromobilom medzi najspoľahlivejšími rodinnými autami je samotný pionier elektromobility. Jeho súčasná generácia má dostatočnú kapacitu batérie aj dostatočný vnútorný priestor pre naplnenie potrieb rodiny. Vyhýbajú sa mu poruchy a kvalita materiálov v interiéri je na vysokej úrovni.

4. Lexus NX – 97.20 %

Lexus NX Foto: Lexus
Lexus NX Lexus NX

Japonská značka má ako jediná až dvoch zástupcov medzi najlepšou desiatkou. Druhým Lexusom je SUV s označením NX, ktoré je o triedu vyššie ako model UX. Spoľahlivosťou patrí medzi najlepšie a ponúka dostatočný vnútorný priestor. Britskí motoristi uviedli mimoriadnu spokojnosť s jeho kvalitou.

3. Mazda CX-5 – 97.76 %

Mazda CX-5 Foto: Mazda
Mazda CX-5 Mazda CX-5

Ďalšou japonskou značkou, ktorá patrí medzi najspoľahlivejšie je Mazda, a to vďaka SUV CX-5. Atraktívny dizajn vo vnútri aj navonok spája s veľmi dobrými jazdným vlastnosťami a minimálnou poruchovosťou.

2. Toyota Prius – 98.13 %

Toyota Prius Foto: Toyota
Toyota Prius Toyota Prius

Legendárny hybridný model sa nedávno predstavil v novej generácii, no aj tá predchádzajúca je premiantom z hľadiska spoľahlivosti. To platí hlavne o rokmi preverenom hybridnom pohone, ale aj celkovo o aute. Napokon, Toyota si vždy na trvácnosti svojich modelov zakladala.

1. Subaru Outback – 98.70 %

Subaru Outback Foto: Subaru
Subaru Outback Subaru Outback

Dominanciu japonských automobilov korunuje prvým miestom Subaru a jeho terénne zamerané kombi Outback. To poskytuje dostatok priestoru, prémiový interiér a vyniká spoľahlivosťou. Britskí motoristi oceňujú hlavne jeho robustnosť a kvalitu spracovania, vďaka ktorým patrí medzi najodolnejšie autá na trhu.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #spoľahlivosť #spoľahlivosť áut #Driver Power #Auto Express #rodinné auto
Články podľa značiek