Poliaci chcú dotovať nákup jazdených elektromobilov

Stúpenci elektromobility v Poľsku už viac ako dva roky vyzývajú na zmeny v dotačnej politike vrátane výraznej podpory pre menej majetných vodičov.

09.05.2024 12:00
polsko
Presnú schému dotácií na jazdené elektromobily v Poľsku zatiaľ nepoznáme.
debata (13)

Poľská vláda plánuje dotovať nákupy ojazdených elektrických vozidiel pre individuálnych kupujúcich a zdvojnásobiť rozpočet v rámci existujúceho programu podpory predaja nových elektromobilov. TASR o tom informuje na základe správy agentúry PAP.

AAA, PR, nepouzivat Čítajte viac Toto je 10 najpredávanejších ‘jazdeniek‘ na Slovensku, v Česku a Poľsku

Poľský vozový park, ktorý je štvrtý najväčší v Európskej únii, pozostáva najmä z ojazdených vozidiel s priemerným vekom 15 rokov a je tak približne o 2,6 roka starší ako priemer EÚ, uviedol v utorok obchodný denník Puls Biznesu. Najstaršie autá, ktoré spôsobujú najväčšie znečistenie, sú podľa denníka zvyčajne v súkromnom vlastníctve.

Stúpenci elektromobility v Poľsku už viac ako dva roky vyzývajú na zmeny v dotačnej politike vrátane výraznej podpory pre menej majetných vodičov. Podľa denníka Puls Biznesu vláda plánuje vynaložiť na dotácie pre jazdené elektrické autá v prepočte približne 374 miliónov eur. Podrobná dotačná schéma zatiaľ predstavená nebola.

13 debata chyba
Viac na túto tému: #dotácie na elektromobily #ojazdené elektromobily #jazdené elektromobily
Články podľa značiek