Na Slovakia Ringu sme volili Elektrické auto roka 2024. Toto sú finalisti

Odborná porota víťaza 1. ročníka ankety Elektrické auto roka už vybrala. Čitateľské hlasovanie však stále prebieha, môžete sa zapojiť.

10.05.2024 06:00
8 finalistov ankety Elektrické auto roka 2024 Foto: ,
Osem finalistov ankety Elektrické auto roka 2024
debata (12)

Prvý ročník ankety Elektrické auto roka bol súčasťou podujatia Import Motion, ktoré už pravidelne organizuje spoločnosť Our Media, denník Pravda a televízia ta3. V rámci neho majú zástupcovia jednotlivých automobilových značiek dovážaných na Slovensko výnimočnú príležitosť nielen sa stretnúť a vymeniť si skúsenosti, ale aj vyskúšať a zajazdiť si na autách od konkurencie. V tomto roku ju využilo 50 zástupcov importérov automobilových značiek, ktorí na Slovakia Ring priniesli 43 horúcich noviniek, z ktorých bolo 8 finalistov ankety Elektrické auto roka 2024.

Čo si myslí o elektromobilite generálny riaditeľ ta3 Ján Svoboda?

Podujatiu Import Motion sa budeme venovať v samostatnom článku, pozrime sa na to ako 11-členná odborná porota volila elektrické auto roka. Pôvodne sa do finále malo dostať sedem áut, no kvôli bodovej rovnosti ich napokon bolo osem, uvádzame ich v abecednom poradí: BMW i5, Hyundai Ioniq 6, Jeep Avenger, Kia EV9, Mercedes-Benz triedy E (jediný plug-in hybrid vo finále), Renault Scenic E-tech, Volkswagen ID.7 a Volvo EX30.

Pozrite si jazdu finalistov ankety Elektrické auto roka 2024 z vtáčej perspektívy

Elektrické auto roka - finalisti

Do finále sa napokon dostalo osem modelov, porotcovia ich preverili na okruhu Slovakia Ring.

Fotogaléria
Volkswagen ID.7
Volvo EX30
+5Renault Scenic E-Tech

Porotcovia mali možnosť pred hlasovaním ešte dôkladne preveriť schopnosti každého auta priamo na Slovakia Ringu v Centre bezpečnej jazdy a aj v reálnej premávke na cestách v okolí pretekárskeho okruhu. Víťaz ankety je už zvolený, no zatiaľ ho nepoznáme. Pre väčšiu transparentnosť totiž hlasy porotcov prevzala a sčítala notárka JUDr. Lucia Haspel Dobrovodská.

Auto roka - hlasy porotcov sčítala notárka... Foto: Ľuboš Pilc, Pravda
Auto roka Auto roka - hlasy porotcov sčítala notárka JUDr. Lucia Haspel Dobrovodská

Marketingový riaditeľ SLOVAKIA RING Peter Pecze prezradil, čo pripravili na pretekárskej dráhe pre fanúšikov rýchlych automobilov a ťahačov.

Víťazný automobil bude vyhlásený na slávnostnom galavečere 30. mája 2024. Okrem odborných porotcov však môžu vybrať svojho favorita aj čitatelia v Čitateľskej ankete – ELEKTRICKÉ AUTO ROKA 2024. Vybrať môžu z 27 elektrických noviniek roku 2023. Každý, kto v ankete zahlasuje, bude automaticky zaradený do losovania o zaujímavé ceny.

Ktorá elektrifikovaná novinka je favoritom šéfa obsahu denníka Pravda Ľuboša Kamenistého?

Partneri ankety Elektrické auto roka 2024
partneri elektricke auto roka 2024 Partneri ankety Elektrické auto roka 2024

Generálnym partnerom podujatia je Continental AG – vedúca spoločnosť vo výrobe automobilových súčiastok, špecializujúca sa na výrobu pneumatík, brzdových systémov, elektronických stabilizačných systémov, vstrekovacích systémov spaľovacích motorov, tachografov a ďalších súčiastok.

Hlavným partnerom je SCHUNK – kompetentný líder v oblasti upínania nástrojov a obrobkov, uchopovacej techniky a automatizačnej techniky

Partnermi podujatia sú:

© Autorské práva vyhradené

12 debata chyba
Viac na túto tému: #Import Motion #elektrické auto roka
Články podľa značiek