Lamborghini Temerario: Nástupca Huarcánu sa už preháňa v ‘maskáčoch‘

Nové „juniorské“ Lamborghini zamení atmosférický 10-valec za preplňovaný 8-valec. Inšpiráciu si ale berie aj Revuelta.

16.05.2024 18:00
debata
Novinka so Sant Agaty síce zníži počet valcov,... Foto: Auto Express
Lamborghini Temerario Novinka so Sant Agaty síce zníži počet valcov, ale všetko doženie preplňovaním a elektrickou výpomocou. O dynamiku sa preto obávať rozhodne netreba.

Po desiatich rokoch privedie Lamborghini na svet nástupcu menšieho modelu Huracán. Možno sa to nezdá, ale ten sa predstavil naozaj už v roku 2014. Novinka sa síce nevzdá spaľovacieho motora, ale emisie bude musieť krotiť menším počtom valcov a elektrifikáciou. Britský Auto Express sa domnieva, že novinka s názvom Temerario, dostane modifikovaný pohon z plug-in hybridného SUV Urus.

Lamborghini Urus SE 8 Čítajte viac Lamborghini Urus SE: Talianske ‘super SUV’ vďaka elektrine zosilnelo, ale aj pribralo

To by znamenalo 456 kW z preplňovaného 8-valca a ďalších 141 elektrických z elektromotora v 8-stupňovej dvojspojkovej prevodovke. Spolu by to dávalo 588 kW a k tomu neskutočných 950 Nm krútiaceho momentu. Ekologická technológia tak bude slúžiť skôr dynamike, i keď papierovo vykáže menej emisií. Napokon, podobne je to s väčším Revueltom.

Typických 6-uholníkových tvarov sa nástupca... Foto: Auto Express
Lamborghini Temerario Typických 6-uholníkových tvarov sa nástupca Huracánu nevzdá. Tento dizajn vidieť na svetlách aj na koncovke výfukov.

Na rozdiel od Urusu bude ale motor umiestnený pred zadnou nápravou, tak ako je to typické pre superšporty zo Sant Agaty. Predstavu o dizajne si môžeme urobiť na základe prvých špionážnych snímok zamaskovaných testovacích prototypov. Temerario bude naďalej relatívne malým autom s agresívnym dizajnom. Supertenké predné svetlá doplnia zadné 6-uholníkové. Podobný dizajn má aj centrálna a poriadne vysoko vyvedená koncovka výfukov.

Marcello Gandini Čítajte viac Marcello Gandini: ‘Pápež dizajnu‘ je mŕtvy. Jeho dielo ostáva

Nepochybujeme ani o aktívnych aerodynamických prvkoch, napríklad výsuvnom zadnom krídle čiu klapkách na podvozku. „Motýlie“ dvere ale ostanú s najväčšou pravdepodobnosťou výsadou vrcholového Revuelta. Názov Temerario ešte nie je potvrdený, ale Lamborghini si ho nechalo zaregistrovať. Auto Express mu dáva šancu, pretože v taliančine znamená výraz temarario nebojácny či odvážny.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Lamborghini #Lamborghini Huracán Evo Spyder #Lamborghini Temerario
Články podľa značiek