Aurus Senat má vraj lepšie svetlá ako Mercedes-Benz

Modernizovaná ruská limuzína sa môže pochváliť novými reflektormi s matrixovou technológiou. Rusi tvrdia, že sú dokonca lepšie, ako používa nemecká konkurencia. Môže za to jedna vychytávka.

20.05.2024 12:00
debata (2)
Nedávno modernizovaná ruská limuzína dostala... Foto: Aurus
Aurus Senat - nové svtelá 2024 Nedávno modernizovaná ruská limuzína dostala okrem novej masky aj nové matrixové svetlá.

Nemecká prémiová trojka – Mercedes-Benz, BMW a Audi – používajú asi tú najvyspelejšiu svetelnú techniku. Zvlášť svetlá Digital Light od stuttgartskej automobilky, ktoré obsahujú 2,6 milióna pixelov, patria na absolútnu špičku. V podstate ide o čierno-biele projektory s vysokým rozlíšením, ktoré dokážu nielen dokonale regulovať svetelný tok, ale na cestu, tam kde to dovoľuje legislatíva, premietať na krajnice chýbajúce vodorovné značenie, priechod pre chodcov či symboly navigácie. Teraz sa ale Rusi pochválili, že ich nové reflektory v nedávno modernizovanej ruskej limuzíne Aurus Senat, v ktorej jazdí aj ruský prezident Vladimir Putin, sú ešte lepšie. Hoci o tom pochybujeme, je pravdou, že jedna vychytávka sa Rusom predsa len podarila.

Aurus Senat -  facelift 2024
Aurus Senat -  facelift 2024
+2Aurus Senat -  facelift 2024
Modernizovaný Aurus Senat má síce pre funkciu... Foto: Aurus
Aurus Senat - nové svtelá 2024 Modernizovaný Aurus Senat má síce pre funkciu smerových a obrysových svetiel spoločný svetlovod, ale zlyhanie jednej funkcie neovplyvní funkčnosť druhej.

Okrem matrixovej technológie sú v nich integrované obrysové aj smerové svetlá. Tie majú duálnu funkciu, takže keď odbočujete, obrysové svetlá sa zmenia na smerové, a naopak. Na tom by tiež nebolo nič extra zvláštne, ale jeden rozdiel tu je. Kým pri Mercedesoch-Benz alebo Audi používa tento dvojfunkcionálny svetlovod jeden okruh a jednu riadiacu jednotku, pri Auruse Senat sú tu dva. Výhoda spočíva v tom, že ak zlyhá napríklad obrysové svetlo, plne funkčné ostane to smerové. A platí to aj v opačnom prípade. Rusom sa tak podarilo odstrániť riziko zlyhania oboch funkcií naraz, čo je pri nemeckých modeloch neodvratné. Riešenie vyvinul ruský inštitút FSUE NAMI a tvrdí, že tým neporušuje patent firmy Hella.

Aurus Senat -  facelift 2024 Čítajte viac Putin už dostal modernizovaný Aurus. Ukázal ho na inaugurácii

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #svetlá #Aurus #Aurus Senat
Články podľa značiek