Prečo Musk vyrazil celý nabíjací tím? Jeho šéfka si mu dovolila odporovať

Musk po vyhodení kompletného tímu budujúceho sieť rýchlonabíjačiek presunul jeho povinnosti na oddelenie predávajúce solárne panely a domáce úložiská energie.

24.05.2024 12:00
Tesla - jubilejný Supercharger Foto:
Ako bude ďalej pokračovať budovanie nabíjacej siete Tesly, si netrúfa predpovedať nikto.
debata (6)

Začiatkom mája sme písali o tom, že Elon Musk robí čoraz radikálnejšie a nevypočítateľné rozhodnutia. Hovorí sa, že za tým môžu byť drogy a Musk užívanie ketamínu nepoprel. A o čo vlastne išlo? Šéf Tesly krátko po sebe vyhodil kompletný marketingový tím len dva mesiace po tom, ako vznikol, pretože jeho nápady sa mu nepáčili. Vzápätí vyhodil aj celý 500-členný tím Supercharger, budujúci sieť rýchlonabíjači­ek Tesly.

A to bol oveľa vážnejší a nebezpečnejší krok, pretože momentálne Tesla dokončuje jednu etapu budovania nabíjacej siete a rozhodovalo sa o tom, ako bude zo strategického hľadiska postupovať ďalej. Teraz však rozhodnúť nemá kto, Tesla všetkých odborníkov na nabíjanie jednoducho vyhodila.

Viac sme o celej záležitosti písali v tomto článku:

2024 Breakthrough Prize Ceremony Čítajte viac Stráca kontrolu? Šéf Tesly vyhodil celý marketingový tím, po ňom aj celý nabíjačkový

Momentálne agentúra Reuters priniesla ďalšie informácie, vysvetľujúce tento Muskov nepochopiteľný krok. Informácie má od štyroch zamestnancov, ktorí pracovali v tíme Supercharger. Podľa nich ich šéfka Rebecca Tinucciová išla na stretnutie s Muskom, kde mali prediskutovať budovanie nabíjacej siete s tým, že počet členov „nabíjacieho tímu“ bude zredukovaný o cca 15 až 20 percent. Rozhovor sa mal týkať nových plánov na jej masívne rozšírenie.

Muskovi sa však podľa slov bývalých zamestnancov prezentácia Tinucciovej vôbec nepáčila a vyhlásil, že v rámci úsporných opatrení (aj Tesle klesá v posledných mesiacoch odbyt, pozn. redakcie) treba prepustiť oveľa viac ľudí a šetriť. S tým Tinucciová nesúhlasila, pretože výraznejšie personálne škrty by ohrozili fungovanie celého tímu. Na to Musk vraj zareagoval nekompromisne a vyhlásil, že teda skončí celý 500-členný tím.

Elon Musk Čítajte viac Elon Musk potvrdil, že užíva ketamín. Je podľa neho užitočný a bude ho brať ďalej

A to ešte nie je všetko. Úlohy prešli na iný, už zaneprázdnený tím. Výstavbu nových nabíjačiek následne pridelil aj bez toho vyťaženej skupine, starajúcej sa o energetiku, ktorá je zameraná na predaj solárnych panelov a domácich úložísk energie. Zároveň bolo rozširovanie budovania nabíjacej siete výrazne obmedzené, niektoré externé spolupracujúce spoločnosti dokonca dostali dopisy, v ktorých ich Tesla žiada o zastavenie budovania superchargerov.

Musk síce oznámil, že budovanie siete bude pokračovať, no zverejnil na tento účel alokovanú sumu, z ktorej nepriamo vyplýva, že budovanie rýchlonabíjacej siete sa spomalí o 50 až 75 percent. Ako to bude ďalej so Superchargermi a čím Musk „prekvapí“ v najbližšej dobe, si v súčasnosti netrúfa predpovedať nikto.

© Autorské práva vyhradené

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Tesla #Supercharger #Elon Musk #rýchlonabíjačky
Články podľa značiek