Škoda Elroq: Menšie elektrické SUV predvádza svoje svetlá

Prvá oficiálna snímka menšieho elektrického SUV Škoda Elroq odhaľuje dizajn svetiel aj siluetu pri pohľade spredu.

22.05.2024 18:00
Škoda Elroq - prvá silueta 2024 Foto:
Elektrické SUV Škoda Elroq, ktoré sa postaví pod Enyaq, bude prvým modelom Škody s novou interpretáciou masky Tech-Deck. Na rozdiel od Enyaqu dostane tiež delené predné svetlá.
debata

Škoda spustila testovaciu výrobu nového elektrického SUV Elroq už koncom decembra a tiež finalizuje rozsiahle testy predprodukčných prototypov. Napriek tomu sa jej podarilo zabrániť úniku neželaných fotografií. Elroqu tiež nepredchádzal žiaden koncept, takže sme si zatiaľ nemohli urobiť bližšiu predstavu o jeho podobe. Dnešok to čiastočne mení, pretože česká automobilka zverejnila prvú oficiálnu snímku očakávanej novinky. Vystačiť si však musíme iba s pohľadom spredu, pričom Elroq je takpovediac „utopený“ v tme. O to viac do popredia vystupuje jeho silueta a najmä dizajn svetiel.

Škoda Elroq - testovací prototyp 2024 Čítajte viac Škoda Elroq: Menšie elektrické SUV nachytali na cestách

Tie budú delené, čo je rozdiel oproti Enyaqu. Denné a smerové svetlá tvoria na hrane kapoty umiestnené štíhle diódy, ktoré prechádzajú plynulo až do blatníkov. Ostatné svetelné funkcie dostali na starosť nižšie umiestnené moduly s Matrix-LED technológiou. Škoda Elroq bude tiež prvým modelom značky, ktorý predstaví masku Tech-Deck, ukrývajúcu všetky potrebné senzory pre asistenčné systémy. Vidieť sme ju už však mohli na koncepte Epiq. Na prednej kapote sa objaví aj nápis Škoda v štýle novej firemnej identity. Škoda tiež sľubuje robustný vzhľad, ktorý majú podporiť veľké kolesá.

Pozrite si Elroq v prvom videu

Video

Novinka bude po Enyaqu a Enyaqu Coupé tretím elektrickým modelom značky, postaveným na koncernovej platforme MEB. Pravdepodobne pôjde už o modernizovanú verziu MEB 2.0, ktorá by mala na rozdiel od Enyaqu disponovať prioritne predným náhonom, prípadne štvorkolkou, tak ako menší Epiq. Druhou možnosťou je, že Elroq jednoducho využije skrátenú platformu svojho väčšieho súrodenca, ktorý ponúka batérie s využiteľnou kapacitou 52, 58 alebo 77 kWh. Čoskoro však čaká aj Enyaq modernizácia, z ktorej by mohol Elroq čerpať.

Škoda Elroq - model 2023 Čítajte viac Škoda Elroq: Elektrický ‘Karoq‘ je už na linkách. Nábeh prebieha hladko

Na bližšie informácie si budeme musieť ešte počkať. Ale asi nie dlho, pretože Elroq mal mať premiéru už za sebou. Škoda ju nakoniec posunula. Predpokladáme, že aj keď sa svetu predstaví na jeseň, prvé oficiálne snímky a dáta dorazia v lete. A bude to v podstate len začiatok veľkej elektrickej ofenzívy na poli elektromobility. Do roku 2026 chce mať totiž Škoda v portfóliu šesť čisto elektrických áut. Okrem menšieho Epiqu a veľkého SUV 7S aj elektrické kombi ako budúcu náhradu Octavie a tiež lacný elektromobil s cenou od 20-tisíc eur.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Škoda #elektromobily #Škoda-Auto #Škoda Elroq
Články podľa značiek