Rusi si postavili vlastný Maybach. Navyše taký, ktorý sa nikdy nevyrábal

Zdá sa to neuveriteľné, ale toto auto nie je štúdia Vision Maybach 6 Cabriolet z roku 2017. Ide o repliku. A čo je pikantné, vznikla v Rusku. Žiadne Maybachy tam totiž teraz „nehrozia“.

19.06.2024 18:00
Vision Mercedes-Maybach 6 Cabrio - ruská... Foto:
Čo to je? Nuž Maybach, ale rozhodne nie pravý. Túto repliku postavili nadšenci z Ruska, keďže autá tejto značky a ani Mercedesy-Benz si teraz vo svojej krajine nekúpia.
debata (1)

Aj koncern Mercedes-Benz sa po útoku Ruska na Ukrajinu rozhodol opustiť krajinu agresora. Od roku 2022 sa tak v Rusku Mercedesy nepredávajú a platí to aj o hyperluxusných verziách Mercedes-Maybach. Mercedes-Benz tiež opustil svoju fabriku, ktorú vybudoval investíciou 400 miliónov eur neďaleko Moskvy a výrobu v nej spustil len v roku 2019. Z liniek tu schádzala napríklad trieda E pre tamojších majetných zákazníkov. To všetko je už ale minulosť. Ani tí najbohatší Rusi si teraz nový Mercedes-Benz nekúpia. Teda ak si ho nedovezú zo „spriatelených“ krajín. Je to ale poriadne drahé. Priekupníci na tomto biznise bohatnú a nenásytná je aj ruská vláda, ktorá najnovšie zvýšila recyklačné poplatky pre individuálny dovoz vo výške viac ako 13 000 eur. Na to nemá naozaj každý.

Mercedes-Maybach Vision 6 Cabriolet Concept - 2017 Čítajte viac Maybach Vision 6 Cabriolet: Najdlhší kabriolet poháňa len elektrina

Partička ruských automobilových nadšencov sa však vynašla. V podstate v garáži postavila repliku úžasného auta, ktoré vzniklo len ako koncept. Hovoríme o Maybachu Vision 6 Cabriolet z roku 2017, ktorý sa predstavil na prestížnej prehliadke elegancie Pebble Beach Concours d'Elegance v kalifornskom Monterey. Monumentálny elektromobil s dĺžkou 5 700 mm nezamieril napriek dych vyrážajúcemu dizajnu nikdy na výrobné linky. A tak sa dočkal realizácie v Rusku. Ako vidieť, práca sa podarila. Výsledok je síce podstatne menší ako originál, veď ako základ poslúžil roadster SL 500 (R320), no čo sa dalo zmeniť, to autori zmenili. Zdá sa dokonca, že auto je vybavené na mieru vyrobenými uzučkými reflektormi.

A takto nejako to vyzeralo počas premeny. Na... Foto: Instagram
Vision Mercedes-Maybach 6 Cabrio - ruská replika 2024 A takto nejako to vyzeralo počas premeny. Na to, že sa replika rodila prakticky v garáži, je výsledok fascinujúci.

Zadná časť má oveľa dlhší previs, čo dodáva nepravému Maybachu poriadnu dávku elegancie. Chýba však svetelná lišta na zadnej kapote a s originálom celkom neladia ani kolesá, ale i tak „klobúk dole“. O pohon sa stará vidlicový 8-valec z darcovského SL 500. Aj preto má replika dva výfuky. Pripomeňme, že originálny Vision 6 bol čistým elektromobilom. Autori upravili aj výsuvnú strechu, aby viac ladila s dizajnom luxusného kabrioletu. V každom prípade je toto auto plne funkčné a dá sa používať v lete aj v zime. A dokonca má ruské „ešpézetky“, takže je schválené do cestnej premávky. Fotografie interiéru nemáme, ale predpokladáme, že bude len mierne upravenou verziou z SL 500. Ani to nie je na zahodenie.

Vision Mercedes-Maybach 6 Cabrio - ruská...
Vision Mercedes-Maybach 6 Cabrio - ruská...
+3Vision Mercedes-Maybach 6 Cabrio - ruská...

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #Maybach #replika #Mercedes-Benz Maybach #Mercedes-Maybach Vision 6 Cabriolet
Články podľa značiek